כל מה שחשוב ויפה

נא לא להאכיל את החיות

פורטפוליו News: ״נא לא להאכיל את החיות״, תערוכת היחיד החדשה של האמן דדה (Dede), תיפתח ביום חמישי ה-3/12. התערוכה – תערוכת הקונספט הראשונה של האמן – נוצרה במיוחד לחלל של גלריה דן בתל-אביב: חלל שקוף בעל קירות גבוהים השוכן במרכז העיר תל אביב, המאפשר לעוברים ושבים לראות במבט מן הרחוב את תכולת הגלריה במלואה ובכך שומר על צביון עבודותיו של דדה ועל הגדרתו כאמן רחוב.

Nothing to write home about. דדה, 2015. צילום: ברק ברינקר

Nothing to write home about. דדה, 2015. צילום: ברק ברינקר

התערוכה מסכמת את שיאו של תהליך עבודה ארוך, שבמהלכו בחן האמן את המרקם העירוני המשתנה ללא הרף, כאשר בעבודותיו החדשות הוא בחר להקדיש מקום מיוחד למערכות היחסים שבין דימוי למקום ובין שדה האמנות הישראלי לסביבה האורבנית שבה הוא מתנהל. בשנים האחרונות שבים ועולים ביצירותיו של Dede מוטיבים המאפשרים לזהות את טביעת ידו בקלות: פלסטרים בשימושים שונים, מבנים קטנים, צריפים ובניינים משתלבים בציוריו בדמויות של בעלי חיים עשויים קרשים, הנמצאים תמיד במצב של בריחה, של חיפוש או של מאבק. ציוריו הגדולים מתנוססים על גבי קירות במרחב הציבורי וכן בגלריות, באירועי אמנות שונים ובחללי תצוגה במרכזי אמנות מסביב לעולם דוגמת לונדון, ניו יורק, תל אביב וברלין.

התערוכה תכלול מספר סדרות שעליהן עבד בשנה האחרונה, ביניהן סדרה מרכזית של עבודות הצרף (אסמבלאז׳), המהוות מעין עיבוד או פיתוח של הדבקים (קולאז׳ים) בעלי נראות ציורית, הכוללים חפצים שנלקחו מהמרחב העירוני הנטוש ובכך מקבלים את קדמת הבמה כאשר נתלים על הקירות הגלריה הלבנים. האובייקטים השונים – תיבת דואר חלודה, שברי דלת ישנה, ידיות מתפרקות – לקוחים מאתרי נדל״ן הרוסים ברחבי תל אביב, המצויים בשלבי פיתוח שונים. Dede תיעד את האתרים הללו, כמעין מפלצות רדומות בעלות עניין לציבור הרחב ושילב את התצלומים באלמנטים שחילץ מהם.

Possible Landscape. דדה, 2015. צילום ברק ברינקר

Possible Landscape. דדה, 2015. צילום ברק ברינקר

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden