כל מה שחשוב ויפה

מוזיאון ישראל בחר בדן הנדל לתפקיד אוצר לעיצוב ולאדריכלות

פורטפוליו News: מוזיאון ישראל מינה את דן הנדל לאוצר לעיצוב ולאדריכלות. הנדל ייכנס לתפקידו בחודש יוני ויגבש את תוכנית התערוכות של המוזיאון בתחום זה

דן הנדל, יליד 1978, הוא אדריכל, מורה במחלקה לארכיטקטורה בבצלאל והעורך של Manifest, מגזין שנתי לאדריכלות ואורבניזם אמריקאיים. הוא היה האוצר הצעיר של המרכז הקנדי לארכיטקטורה במונטריאול (CCA), בעבורו פיתח את התערוכה ״First, the Forests״ ואוצר התערוכה נושאת מטוסים שהוצגה בביתן הישראלי בביאנלה ה-13 לאדריכלות בונציה, ב-Storefront for Art and Architecture בניו יורק ובמוזיאון ישראל בירושלים.

בנוסף, הוא אצר את התערוכה ״Wood: The Cyclical Nature of Materials, Sites and Ideas״ ב-New Institute ברוטרדם (2014), ותערוכה על האדריכל אברהם יסקי שתיפתח במוזיאון תל אביב ב-2016. הנדל עומד לקראת סיום הדוקטורט שלו בפקולטה לאדריכלות בטכניון.

דן הנדל. צילום: Amanda Kirkpatrick

דן הנדל. צילום: Amanda Kirkpatrick

בשנה האחרונה הציג מוזיאון ישראל את תערוכת ״דפוסים משתנים: מלאכת העיצוב של משה שפיצר, פרנצ׳סקה ברוך והנרי פרידלנדר״ העוסקת בראשית הטיפוגרפיה בארץ ישראל. התערוכה זכתה להצלחה רבה ובמסגרתה אף יצא קטלוג חלוצי בתחום. בחודש יולי הקרוב יפתח המוזיאון תערוכה שתוקדש כולה לאדריכלות בימי המנדט הבריטי באוצרות אורן שגיב. בשלוש השנים האחרונות מוזיאון ישראל הרחיב את אוסף העיצוב שלו בשורה של רכישות חדשות ומתנות מעשה ידיהם של מעצבים בולטים לצד מעצבים צעירים, המוצגים כעת בגלריה לעיצוב במוזיאון.

מאז היווסדה בשנת 1973 שמה לה המחלקה לעיצוב ולאדריכלות למטרה להציג לפני הקהל הישראלי את תחום העיצוב ולהפכו לחלק מהתרבות המקומית. המחלקה, שהוקמה על ידי איזיקה גאון שעמד בראשה למעלה משני עשורים, הביאה לקהל המקומי את המגמות העדכניות בתחום בארץ ובעולם. את גאון החליף בתפקיד אלכס וורד שכיהן כאוצר בין השנים 1999-2012. מנכ"ל המוזיאון ג׳יימס סניידר ברך על המינוי ואמר ש״בחירתו של הנדל כאוצר המחלקה מבשרת על פרק חדש בפעילות המוזיאון בשני תחומים כה מרכזיים בתרבות ובחיים עכשוויים״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden