כל מה שחשוב ויפה

לצי נכנסת לקניון

פורטפוליו News: איפה לצי? תערוכת יחיד חדשה של אמנית הרחוב לצי, תיפתח ב-7.7 בגלריה פחות מאלף, במתחם העיצוב דן דיזיין סנטר

image002
לאמנית לצי יש מאות עבודות הפזורות ברחבי הארץ, בעיקר באזורי שוליים אורבניים. היא פועלת בחשאי, בעיקר בלילות, אך מקיימת קשרים עם קהילה של אמנים ואמני-רחוב בארץ ובחו״ל. באחרונה אף יצאה לשהות-אמן בחו״ל, שתוצריה, לצד עבודות סטודיו ועבודות הכנה ליצירות קיר גדולות מידות, יוצגו בתערוכת היחיד הראשונה שהיא פותחת ב-7.7 ב
גלריה פחות מאלף השוכנת במתחם העיצוב דן דיזיין סנטר.

רובן המוחלט של העבודות מוצגות לראשונה, לאחר שלצי הפסיקה לפעול בזירת האמנות הממוסדת בשנים האחרונות והתמקדה ביצירה חתרנית. הפרויקט ״גזורים״  הוא מיצב שפיתחה במהלך שהות אמן בלייפציג גרמניה בחודשים האחרונים, ובו היא מנסה להעביר תחושות של ניתוק וחיבור אל הקרקע, דרך הצבתן של דמויות נייר כמעט תלושות, העומדות בקושי, אך ביציבות במקומן. בנוסף לתערוכה בגלריה יצרה עבודת סטריט-ארט בחניון דן סנטר, במיוחד לתערוכה.

image001
היא פועלת במרחב הציבורי תחת שם הבמה ״לצי״ כבר קרוב לעשור, ואיננה חושפת את זהותה, מתוך אמונה כי חשיפה שכזו מקבעת ומאלצת היצמדות לכללים. החופש שמעניק לה הרחוב, כמו גם האנונימיות, מאפשרים לה ליצור אמנות נטולת מחסומים ולהתמסר לעשייה. ״בחירתי המודעת לפעול במרחב הציבורי לא נובעת מוונדליזם או משאיפה להשאיר חותם לנצח. להיפך: זוהי אמנות שנועדה להיות זמינה אך זמנית, והיא נדונה לספוג שינויים ולהיעלם כליל״ אומרת לצי.

התערוכה ״איפה לצי?״, מציגה את החיבורים הלא שגרתיים שהיא יוצרת בין עבודת סטנסיל שאופייניות לאמנות רחוב, לבין עבודות רישום הנעשות ביד עדינה. המוטיבים החוזרים שלה מעמידים את האדם במרכז ומתעמתים עם שאלות של יחסי כוח בינו לבין האחר ובינו לבין מרחב המחייה שלו.
לצי הציגה בתערוכות רבות בארץ ובחו״ל ובין עבודות הרחוב שלה בולטים שיתופי פעולה עם אמנים אחרים, ביניהם סדרה מתמשכת שיצרה עם דדה.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden