כל מה שחשוב ויפה

דרך הסבך של דנה חכים בגלריה SAGA

פורטפוליו News: המעצבת דנה חכים תציג קולקציית תכשיטים חדשה בתערוכה  ״דרך הסבך״ שתיפתח ביום חמישי 18.8 בגלריה SAGA. הקולקציה ממשיכה את עיסוקה של חכים בקמעות עכשוויים, והיא מורכבת מרשתות ברזל, זירקונים, חוטי כותנה, משי ופוליאסטר בצבעי צהוב ושחור
צילום: דנה וקסלר

צילומים: דנה וקסלר

סחורות יומיומיות משמשות כליבת העבודה של דנה חכים ברקוביץ׳. היא משנה אותן על ידי מניפולציות טכניות מגוונות, נותנת להן משמעות חדשה ומציעה הזדמנות לחשיבה ביקורתית דרך מערכת דואלית של זיהוי ואי זיהוי. בסדרות התכשיטים האחרונות שיצרה, השימוש העתיק של קמעות כהגנה מטאפיסית מפני סכנות שונות הוסט לחברה הפוסט-המודרנית ומתייחס לפחדנו הנוכחיים. כך, השימוש העתיק בקמעות כהגנה מטאפיזית כנגד סכנות שונות (עין הרע, שדים ורוחות וכו׳) מקבל התייחסות שונה בחברה של ימינו, על פחדיה העכשוויים.

dana hakim 2 dana hakim 3

חכים שואבת מקורות השראה חזותיים מהסביבה האורבנית: סמל אזהרה לחומר רדיואקטבי/קרבה לרעלים, תמרורי ושלטי אזהרה, סרטי אזהרה, אייקונים ווקטורים לסכנות שונות, סמלים גרפיים המזוהים עם אזהרה מפני סכנה קרובה ומידית, מצלמות אבטחה ועוד. מעולם החי היא לוקחת צבעי אזהרה בצרעות ודבורים, מבנה העיניים של הצרעה, וכנפיי הצרעה שמייצגים סימטריה והכפלה. ולבסוף היא מקבלת השראה מעולם האמנות והקמעות המוסלמי: אריגה, פטרנים של שטיחים – מעוינים ומשולשים שהם הפשטה של ״עין הרע״, משרביות (צופה ולא נצפה..) ועוד.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden