כל מה שחשוב ויפה
תמיד כאן, תמיד בצלאל

FOLLIES / מבני הבל של אלישבע לוי

פורטפוליו News: תערוכת יחיד של אלישבע לוי, FOLLIES / מבני הבל - אשליה של עולם צרכני מושלם עשויה מנייר, תיפתח במוצאי שבת 24.9 במשכן האמנים הרצליה. אוצר: רן קסמי-אילן
אלישבע לוי, מתוך התערוכה מבני הבל

אלישבע לוי, מתוך התערוכה מבני הבל

בריכת שחיה זוהרת, סמל סטאטוס מובהק, היא אלמנט של אורח חיים מושלם ונהנתני עשוי כולו מנייר שיצרה האמנית אלישבע לוי לרגל פתיחתה של תערוכת היחיד החדשה שלה במשכן האמנים הרצליה. לוי יוצרת באמצעות פיסול בנייר עולם המשקף סגנון חיים, עושר ומותרות, כזה שבמבט ראשון נראה מושלם, אך מבט קרוב מגלה כי זוהי אשליה בלבד. בריכת השחייה שתמוקם בחלל הגלריה מעידה על סגנון חיים וזמן פנוי – פריט נהנתני של בעלי זכויות יתר. זהו מוצר המעיד על סגנון חיים ״נכון״, שיכול להצטלם טוב ולהיות מופץ ברשתות חברתיות.

אך היופי והזוהר של העולם שיצרה לוי הם אשליה בלבד: בריכת נייר, קליפת בריכה, עשויה גיליונות נייר וגלילי נייר כסוף, המודבקים זה לזה, שעליהם מוקרנים פני השטח של המים. מלבד השימוש בחומרים זולים, השיבוש שיצרה לוי מתבטא בכך שהתמונה המתקבלת היא כאוטית: במרכזה דמות גבר גדול ממדים וגמלוני, העומד על סף המים, וממנו מתפרצים לכל עבר חפצים, קרעים של אותו אורח חיים נהנתני, שאריות שנקרעו מהקשרן המקורי ונראה כאילו הושלכו לכל עבר.

אלישבע לוי (ילידת 1980, חיה ועובדת בתל אביב). בוגרת תואר ראשון מהמחלקה לאמנות בבצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים, ותואר שני מבית הספר לאמנות של אוניברסיטת ייל בקונטיקט. מרצה במחלקה לארכיטקטורה בבצלאל ובשלוחה החרדית של המוסד, וכן מרצה בבית הספר לאמנות רב-תחומית בשנקר. זוכת פרס האמן הצעיר של משרד התרבות לשנת 2014.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden