כל מה שחשוב ויפה

ענת קציר קיבלה דרגת פרופסור חבר

פורטפוליו News: המעצבת ענת קציר, שמלמדת בבצלאל משנת 1992, קיבלה דרגת פרופסור חבר. ״לפעילות האקדמית הרחבה של ענת יש השפעה עמוקה ויסודית על הדרך שבה מלמדים עיצוב בישראל״, אמר ארז גביש, ראש המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל

פרופסור ענת קציר

ענת קציר היא בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל ובעלת תואר מאסטר באדריכלות ותרבות אורבנית מ־UPC/CCCB, ברצלונה. בתחילת דרכה המקצועית עסקה במיתוג (בין השאר של סלקום עם הקמתה, חברת החדשות של ערוץ 2, קבוצת פולגת ואחרים), ובהמשך התמחתה בעיצוב עיתונות. היא היתה העורכת הגרפית הראשית של ידיעות אחרונות, גלובס ומעריב. תהליך העיצוב מחדש של העיתונים והמגזינים שפיתחה באותה תקופה השפיעו באופן משמעותי על דמותם של העיתונים היומיים בארץ. עבודתה עבודותיה זכו בפרסים רבים.

קציר עוסקת בפיתוח מוצרים עיתונאים הרלוונטיים לעידן הדיגיטלי; ארגון, תכנון ובנייה של מערכי אינפורמציה מורכבים; ויועצת לגופי תקשורת מובילים בנושא זה. היא כותבת וחוקרת את המפגש הלא מובן מאליו שבין תקשורת חזותית לבין המרחב האורבני, הן בחייה המקצועיים והן בסביבה האקדמית. בשנים האחרונות היא יזמה את שבועות העיצוב הבין־לאומיים במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל וב-12 השנים האחרונות עמדה בראש תחום עיצוב גרפי־טיפוגרפי במחלקה.

ארז גביש, ראש המחלקה לתקשורת חזותית, בצלאל, מסר ש״ענת מאוד משמעותית לכל מי שאי פעם למד אצלה, כולל אותי, וקבלת הפרופסורה מרגשת את כולנו. היא תרומה חשובה לבצלאל בכלל ולמחלקה לתקשורת חזותית בפרט. בתכניות הלימודים ובקורסים שהיא בנתה והובילה, ובפעילות האקדמית הרחבה שלה, יש לה השפעה עמוקה ויסודית על הדרך שבה מלמדים עיצוב בישראל – גם בבצלאל וגם במוסדות אחרים. ענת היא עמוד תווך במחלקה, מנטורית, פורצת גבולות, ובעלת יכולת עשייה נדירה. אנו מאחלים לה הצלחה ושתמשיך במקצועיות ובמומחיות שלה להוביל את הסטודנטים שלנו למצוינות״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden