כל מה שחשוב ויפה

עידו ברונו ימונה למנכ״ל מוזיאון ישראל

פורטפוליו News: מועצת המנהלים של מוזיאון ישראל בחרה פה אחד בפרופ׳ עידו ברונו לשמש כמנכ״ל המוזיאון. ברונו, מבכירי המעצבים בישראל, מרצבה בכיר במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל, עיצב תערוכות רבות בארץ ויחליף את איילת שילה תמיר שכיהנה כמ״מ מנכ״ל בחצי השנה האחרונה

מוזיאון ישראל הודיע היום כי פרופסור עידו ברונו (54) נבחר לתפקיד מנכ״ל המוזיאון. ברונו הינו פרופסור לעיצוב במחלקה לעיצוב תעשייתי באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל, מעצב ואוצר תערוכות מוזיאליות בתחומי האמנות, ארכאולוגיה, מדע והיסטוריה בארץ ובעולם. מועצת המנהלים של המוזיאון בראשות עו״ד יצחק מלכו בחרה בברונו לאחר תהליך חיפוש מעמיק ומורכב שארך מספר חודשים וכלל בדיקה של מועמדים רבים מהארץ ומחו״ל. ברונו ייכנס לתפקיד כמנכ״ל ע״ש אן וג׳רום פישר בשבועות הקרובים, לאחר אישור הגופים הרלוונטיים במשרדי הממשלה. הוא יחליף בתפקיד את איילת שילה תמיר שכיהנה כמ״מ מנכ״ל בחצי השנה האחרונה. זאת במקביל לעבודתה כמשנה למנכ״ל המוזיאון, תפקיד שבו תמשיך לשאת.

עידו ברונו. צילום: אבי חיון

ברונו פעיל כמעצב כבר 25 שנים ומרצה בבצלאל מאז 1993. הוא אוצר ומעצב תערוכות בארץ ובעולם ובין היתר עיצב במוזיאון ישראל בשנת 2013 את תערוכת ״הורדוס: מסעו האחרון של מלך יהודה״. ב־1995 הוא עיצב יחד עם פרופ׳ יעקב קאופמן את התערוכה ״מראה, מראה״, ובשנת 2009 אצר ועיצב את ״כחול על גבי לבן״, שהוצגה לרגל שנת ה־60 לעצמאות מדינת ישראל ובה הוצגו מגילת העצמאות המקורית, יומנו של אילן רמון ז״ל ועוד. בשנת 2012 זכה עידו ברונו בפרס שרת התרבות לעיצוב על מכלול עבודתו.

״במשך שנות עבודתו עד כה, בהן הספיק לעצב ולאצור עשרות תערוכות מוזיאליות ויזם פרויקטים עיצוביים משמעותיים, הפגין עידו מקצועיות חסרת פשרות, אותה הוא מביא עימו לתפקיד ביחד עם ניסיון נצבר רב״, אמר יו״ר המוזיאון, עו״ד יצחק מלכו. ״עידו הוא אדם ערכי שהקדיש שנים רבות להטמעת ולהפצת ידע ותרבות בישראל ומחוצה לה. די להסתכל על עבודותיו של עידו כדי להיווכח ביצירתיותו הרבה. אני משוכנע שכוח היצירה, המרץ וההישגים יוצאי הדופן של עידו הולמים את תנופת הפיתוח ואת המצוינות שמאפיינים כל כך את מוזיאון ישראל ושתחת שרביטו יוכל המוזיאון להגיע לשיאים חדשים לטובת קהל המבקרים בו מהארץ מהעולם״.

פרופ׳ ברונו שחי ועובד בירושלים היה שותף פעיל ומשמעותי בצוות המעצבים במסגרת פרויקט הבנייה מחדש של המוזיאון, ובכלל זה היה אחראי על הצבת הפסלים בחללים הכלליים במוזיאון ובגן האמנות הבין־לאומי ע״ש בילי רוז. בפעילותו הציבורית הוא חבר בוועדות מקצועיות שונות של משרד החינוך ומשרד התרבות ומשמש כשופט בפרסים שונים בתחום העיצוב והאומנות. ביחד עם תלמידו לשעבר ארטור ברוטר עיצב ותכנן שולחן מגן מרעידות אדמה לתלמידי בית ספר, שנרכש לאוסף הקבע של ה־MOMA בניו יורק, וזכה בשורה של פרסים בינלאומיים.

עבודותיו ותערוכותיו של ברונו הוצגו במוסדות תרבות רבים וחשובים בארץ ובעולם: מוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק (Moma), מוזיאון לעיצוב בלוזאן, שוויץ (Mudac), מוזיאון העיר סנדאי ביפן, מוזיאון העיצוב בלונדון, הטריאנלה במילנו, איטליה, הספריה הלאומית, מוזיאון ישראל, מוזיאון לאומנות האיסלאם, הגן הבוטני האוניברסיטאי, מוזיאון מגדל דוד, מוזיאון תל אביב, האקדמיה הלאומית למדעים, מכון ואן ליר, האוניברסיטה העברית, המשכן לאמנות בעין חרוד ועוד.

״אני מודה למועצת המנהלים בראשותו של עו״ד יצחק מלכו שהחליטה לבחור בי ואני מתרגש לקבל לידי את האחריות על ניהול מוזיאון מפואר כמו מוזיאון ישראל״, אמר ברונו. ״התבקשתי לקחת חלק בניסוח החזון של המוזיאון לשנים שיבואו ובמימושו, שהיא משימה מאתגרת ומלהיבה במיוחד. לשמחתי, אין מתאימים מהצוות המקצועי של המוזיאון ומאוספיו יוצאי הדופן כשותפים לדרך החשובה הזו״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden