כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

Who’s The Daddy / Wong Ping

פיקטופלזמה 2018: לא רק מתוק וחמוד

מידי שנה מבקר מאיר סדן בפסטיבל פיקטופלזמה בברלין. השנה, הוא מספר, אוצרי הפסטיבל העזו לחרוג מהקו המתוק/חמוד/מוזר ולהקרין סרטים מורכבים יותר, חלקם קשים לצפייה

פסטיבל פיקטופלזמה שמתקיים מידי שנה בברלין, נערך השנה בתחילת חודש מאי בפעם ה־14. הנושא שבו הוא עוסק – עיצוב דמויות – מושך אליו מדי שנה כ־500 אנשי עיצוב, אמנות, איור, אנימציה וקולנוע, המתכנסים בקולנוע הבבילון במרכז ברלין כדי לשמוע הרצאות של מעצבים ומאיירים, לצפות בסרטי אנימציה, להשתתף בסדנאות של בניית דמויות בטכניקות שונות, ולבקר בתערוכות הלוויין של הפסטיבל בגלריות ברחבי העיר.

זו השנה החמישית ברציפות שאני מבקר בפסיטבל, והחלק האהוב עלי הוא פסטיבל האנימציה, שבו מתוודעים גם ליוצרים חדשים וגם ליצירות חדשות של יוצרים ותיקים. השנה נדמה שאוצרי הפסטיבל העזו לחרוג מהקו המתוק/חמוד/מוזר ולהקרין סרטים מורכבים יותר, חלקם קשים לצפייה. להלן מבחר קצר מתוך הליינאפ של הפסטיבל, שכלל השנה כ־100 סרטים קצרים.


Slaves of the Rave / William Garratt

החיבור בין מוזיקה לאנימציה נוכח תמיד באוצרות הפסטיבל, והשנה לא הייתה יוצאת דופן מהבחינה הזאת. הסרטון המשעשע הזה מצליח בחן רב לדבר על אפקט העדר, ומרוויח את האירוניה הדקה שמתקבלת מצפייה בו מתוך אולם מלא בקהל.


Kings and Emperors – I Don’t Care / Tobias Rud

קליפ שמשתמש באמצעים מינימליים יחסית לספר סיפור, שמצד אחד הוא קלישאה טינ־אייג׳רית מוכרת, אך בו זמנית גם מאוד מודע אליה כך שנוצר דיאלוג בין השיר המתנגן לסיפור השטוח.


Opal Waltz / Vincent Tsul

הבלון המתנפח, הנמתח והמתפוצץ הוא הכוכב הראשי בקליפ זה, שמשתמש בדמויות אנונימיות כדי להדגים מצבים אישיים ובין־אישיים שונים.


Changeover / Mehdi Alibeygi

האנימטור האיראני מהדי אליבייגי מדגים וירטואוזיות של עיצוב דמות דרך סיפור אהבה מבלבל ומתעתע, לא פחות מכפי שהוא מפתיע ומצחיק.


Glitter / Buda

לופ מהפנט שיכול לתפקד כעזר חינוכי בשיעורי ביולוגיה ובו זמנית כביקורת על תרבות הפייסבוק הממחזרת.


Who’s The Daddy / Wong Ping

עוד יוצר מוכר בפיקטופלזמה הוא וונג פינג מהונג קונג, שמרבה לעסוק בנושאים של דימוי גוף והערכה עצמית. בסרטון זה הגיבור מנסה להתמודד עם עולם הדייטינג הדיגיטלי ועם השלכותיו ההרסניות.


Geenie Reenie / Andrew Onorato

נדמה לי שבשביל סרטים כאלה קיים הפסטיבל הזה – כביכול לא הרבה מתרחש בסרטון הזה, אבל מה שכן מתרחש גורם לך לשבת במתח (תרתי משמע) על קצה המושב.


The Bald Future / Paul Cabon

ילד מנסה להתמודד עם העובדה שיום אחד, כמו כל בני משפחתו הבוגרים יותר, יקריח גם הוא. גם כאן נושא מורכב המטופל (ומנוטרל) בחן ובהומור.


Räuber & Gendarm / Florian Maubach

[טריילר בלבד] סרט קצר המתאר אחר צהריים במגרש משחקים, דרך נקודת מבטו של ילד. הצמצום שנוצר מהגבלת נקודת המבט שלנו יוצר חוויית צפייה לא פשוטה אך גם מרגשת ומעוררת אמפתיה.


Min Burda (The Burden) / Niki Lindroth von Bahr

[טריילר בלבד] סרט סטופ־מושן קסום על מתחם מסחרי בו בית מלון, מסעדת מזון מהיר, סופרמרקט ומשרד טלמרקטינג הופכים למחזמר מלא הומור וכאב.


Conception: When Having a Child Doesn’t Make You Happy / Jordan Bruner and Margaret Williams

סיפורה של יעל, אישה שנולדה לאם שסבלה מדיכאון כרוני וסובלת מדיכאון כרוני בעצמה, המסופר בפשטות מצמררת, זוכה באנימציה שמחד מאפשרת לקריינות לחלחל ומאידך עוטפת אותה בחום ובחמלה.

 

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden