כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

סנדרה חליוה, אווה פטיסרי בגבעתים. צילומים: שי אדם

מידע פנים // סנדרה חליוה

סנדרה חליוה מוכנה לוותר על טרנדים, הייתה שמחה לעצב לשחקנית אודרי הפבורן, ואת אווה פטיסרי - בית קפה ומאפה בגבעתיים - היא עיצבה בהשראת בתי המאפה הקטנים של פריז

שטח פרטי

סנדרה חליוה, בת 48, גרה בתל אביב.
אתר / פייסבוק / אינסטגרם

מפרט טכני

אווה פטיסרי, בית קפה ומאפה בגבעתיים, שעוצב בשטח מצומצם של כ־45 מ״ר. 

סנדרה חליוה

הפרטים הקטנים

המקום קטנטן, כך שהאתגר היה לשלב בו בדרך מתוחכמת את הפונקציות הנדרשות, כמו בר־הגשה לעוגות, עמדת מכירה ומקומות אחסון. הרעיון היה ליצור מקום מעודן ואלגנטי, בהשראת בתי המאפה בפריז. בחרתי בצבעוניות בגווני פסטל, ובשילוב חומרים מעודנים ובהם עץ אלון מעושן, בר שעשוי משיש וזכוכית ורצפת גרניט פורצלן בגוון שחור ולבן, כדי לחזק את המראה הצרפתי. את הקירות והתקרה מעטרים אלמנטים דקורטיביים שמאפיינים את הסגנון הצרפתי הקלאסי, ונברשת פליז וקריסטלים תורמת למראה האלגנטי של החלל.

במסגרת העיצוב הייתי אחראית גם על המיתוג וכל האלמנטים שנבחרו בעבור המקום – כמו כוסות הקפה, האריזות, המגשים והצלחות – הם באותם גוונים של ירוק פיסטוק שמוביל את שפת העיצוב ומייצר אחידות. הבחירה בירוק פיסטוק נעשתה מתוך אהבתי לצבע שמשדר נינוחות, ומשולב גם עם פיגמנט של שובבות שמחמיא לעולם התוכן של המאפה. ביסוס המיתוג על הגוון הירוק ״משמח״ את המקום ואף מגדיל אותו.

פרט שולי

אני אוהבת לעשות שימוש בניגודיות, לשים דברים ישנים לצד חדשים, כהים לצד בהירים, תעשייתי לצד אלגנטי. אני אוהבת שילובים של טקסטורות וצבעים, הם מחמיאים אחד לשני ויוצרים פרסטיג׳.

הייתי מוותרת על טרנדים, אני חושבת שהם לא נשארים לנצח. זה לא שאני מחפשת לעשות דברים לנצח, אבל יש משהו שורשי בלמקם אמירה אישית בפרויקטים שאני מעצבת; משהו עם משמעות, שמאפיין את המשפחה או את המשתמשים, ויוצר שורש וחיבור. לטרנדים חולפים אין משמעות.

לפרטים נוספים

הייתי שמחה לעצב חלל לשחקנית המנוחה אודרי הפבורן. היא מייצגת בעיניי סמל על־זמני, דמות שמשדרת יופי נצחי, אלגנטיות לא מתחנפת וגלאם לא מתאמץ. 

פריטים נבחרים

פריט העיצוב האחרון שהכנסתי אלי הביתה הוא מנורה שולחנית מעוטרת בנוצות, שקיבלתי. יש בה משהו חוגג: היא יוצאת דופן, לא שגרתית. מנורה שמחה. 


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת hi@prtfl.co.il

מנורה שולחנית מעוטרת בנוצות

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden