כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

יעקבס־יניב אדריכלים, בשיתוף יעל יעקבס עיצוב פנים. צילומים: עמית גרון

מידע פנים // תמר יניב יעקבס

תמר יניב יעקבס מוכנה לוותר על ריצוף גרניט פורצלן, רוצה לעצב גן ילדים, ובמשרדים החדשים של חברת הייעוץ האסטרטגי ״בן חורין אלכסנדרוביץ״ היא השתמשה בכוחן של מילים כמקור השראה

 שטח פרטי

תמר יניב יעקבס, מבעלי יעקבס־יניב אדריכלים, בת 45, גרה בהרצליה.
אתר / פייסבוקאינסטגרם

מפרט טכני

משרדים חדשים עבור בן חורין אלכסנדרוביץ, חברה לייעוץ אסטרטגי תקשורתי. שטח החלל 450 מ״ר ומועסקים בו 40 עובדים. תכנון הפרויקט נעשה בשיתוף פעולה עם משרד יעל יעקבס עיצוב פנים.

תמר יניב יעקבס. צילום: אלעד מלכה

הפרטים הקטנים

כוחן של מילים הוא אדיר, והן מהוות את היסוד הרעיוני לתכנון החלל והתקשורת החזותית של הפרויקט. התייחסנו לחברה כמפעל ליצור מילים. המטרה שלנו הייתה לעצב בסיס מקומי, ערכי, פשוט וצעיר, מכובד וללא יומרות, בעבור חברה שאלה הם הערכים שלה.

המילה הכתובה טבועה בנייר, בחומר, והיא בעלת משמעות רבה. כוחה מהדהד לאורך זמן ונטמע, וכך גם נטמעת צורתה הגרפית כבעלת ערך עיצובי אסתטי רב. אותיות בבתי הדפוס התחילו דרכן כאוביקטים מברזל ומעץ, שהוטבעו על פני נייר, ובמכונת הכתיבה הן הטביעו את חותמן אות אות בנייר. לעומת המילים של היום שהן וירטואליות, נעלמות כהרף עין ומאבדות מכוחן – או שלא – כשמצב הצבירה שלהן משתנה בגלל היותן ״נוזליות״ ו״נעלמות״ במדיה החברתית לגווניה, כוחן של המילים ריתק אותנו כרעיון עיצובי.

החלל חולק לחדרים לעובדים יחידים – מנהלים בעיקר – ולחדרים שמיועדים לצמד עובדים או לצוותים גדולים יותר, שקשורים בעבודה שוטפת. חלק מהם תוכנן עם זיגוג בלבד, ללא דלתות, על מנת להקנות לחלל תחושת open space.

שני מרחבים נוספים, חדרי ישיבות ואזור האוכל, תוכננו כמקומות מפגש לכמה שיותר אנשי צוות. חדר הישיבות הראשי ממוקם בקרבת הקבלה ופונה אל הנוף המערבי של תל אביב, ובצמוד אליו תוכנן ״סלון״ או ״חדר עיתונים״, שמשמש קבוצות מיקוד וסיעור מוחות, כמו גם מקום למפגשים בלתי רשמיים. בין שני חללים אלה מפרידה מחיצה מתקפלת, שמאפשרת לאחד אותם לכדי מרחב גדול, כשנערכים מפגשים של כלל אנשי החברה.

 אזור האוכל  ממוקם במרחב אמצע בין חדרי אנשי הצוות, מכניס הרבה אור יום מכיוון דרום ומהווה אתנחתא מרווחת ובהירה בין המסדרונות והחדרים. באזור האוכל משתלב קיר ״לוח״ עם מקום לציטוטים יומיים, שנכתבים בגיר כביטוי למחשבה יצירתית וספונטנית.

פרט שולי

הייתי רוצה לוותר על ריצוף גרניט פורצלן, מכיוון שהוא משטיח את המרחב. בנוסף הייתי שמחה לוותר על בתים שמתוכננים כהיכלות.

לפרטים נוספים

הייתי רוצה לעצב גן ילדים. אני מוקסמת משאלות של קני מידה ומאמינה שילדים הם הקהל הכי חשוב לתכנון.

השטיח של IOTA בביתה של יניב יעקבס

פריטים נבחרים

פריט העיצוב האחרון שהכנסתי אליי הביתה הוא שטיח של IOTA – מיזם חברתי, שמציג כשרון בהיבט מקצועי ובהגשת המוצר.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת hi@prtfl.co.il
לקריאת כל המדורים של ״מידע פנים״ לחצו כאן

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden