כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

רון שפיגל, אורווה במשמר השבעה. צילומים: ליאור שניידר

מידע פנים // רון שפיגל

האדריכל רון שפיגל תכנן חוות סוסים במשמר השבעה. האתגר היה לייצר מבנה שירגיש כפרי מבלי שיהווה ניגוד משמעותי לבית המודרני שממוקם בצמוד

שטח פרטי

אדריכל רון שפיגל, בן 42, מתגורר באלפי מנשה.
אתר / פייסבוקאינסטגרם

מפרט טכני

תכנון חוות סוסים במשמר השבעה. החווה מיועדת ל־15 סוסים ומדובר בגידול עצמי שבא מאהבה, לצורך תחרויות ולא בהבט העסקי. שטח החווה משתרע על כ־17 דונם, שמתוכם כ־1,000 מ״ר בנויים, והיא כוללת 15 תאי סוסים, אזור תפעול, וארבעה תאים גדולים לגידול יונים – תחביב נוסף של בעל המשק. כמו כן יש בה מגרש רכיבה, ווקר (העיגול להולכת הסוסים), ו־ROUND PAN (אזור שנועד לריצת הסוסים ותחום בקיר מסביבו כדי למנוע הסחת דעת).

רון שפיגל. צילום: מ״ל

הפרטים הקטנים

הפרויקט נבנה במקביל לבניית בית מגורים בקונספט מודרני. בה בעת מדובר בחווה, כך שהמטרה הייתה לייצר מבנה שירגיש כפרי מחד, ומאידך לא יהווה ניגוד משמעותי לבית המודרני שממוקם בצמוד. הדגש העיקרי הושם על החיבור והאהבה של הלקוחות לסוסים, שאף מחברים בין האב ובניו. לצורך זה יצרנו בעבורם מקומות ישיבה בין התאים, כמו גם באזור המשרדים, שעוצב כמעין סלון – חיצוני ופנימי.

המתחם באמצע החווה יועד לשמש כאזור בילוי, ובאזור היונים השקענו חקר, כדי ליצור בית תחביב. הקו העיצובי, שגובש בשיתוף עם בעלת הבית, נועד ליצור חיבור הרמוני בין החווה לבית המשפחה. למרות שחוות מעצם הווייתן הן בעלות אופי כפרי, ניסינו לשמור על קו קליל יותר, שמשלב נגיעות מודרניות: פלטת צבעים שנבחרה נשענת על צבעוניות בהירה, לחיפוי העמודים נעשה שימוש בלבני סיליקט, כל העץ ששולב בעיצוב נצבע בלבן אטום, והתאים נבנו מבטון חשוף עם פרזולים כהים.

פרט שולי

הייתי רוצה לוותר על כל טרנד שהוא מוגזם. כשלוקחים משהו לקצה הוא מפסיק להיות מעניין והופך להיות קיטשי. באופן אישי אני הכי פחות מתחבר למגמה קלאסית: אמנם היא לא ממש טרנד, אבל אותי קלאסיקה משעממת ואני לא מוצא בה משהו מסקרן.

לפרטים נוספים

הייתי שמח לעצב בית לעומר אדם. הוא נחשב היום למיינסטרים, שמחבר בין קהלים שונים ומכיוונים שונים, והשילוב הזה שמתקיים אצלו – ולדעתי יצר כאן תרבות חדשה – מעניין ומסקרן אותי. אין לי ספק שעם כל ההצלחה שלו, הבית הוא המקום הכי חשוב לו עם המשפחה שעוטפת אותו, כך שהייתי רוצה לייצר בעבורו את השקט הזה.

פריטים נבחרים

בחדר המשחקים של הילדים יצרתי מעין אקווריום, שמאפשר לשמור איתם על קשר עין ולהרגיש אותם. לשיטתי זה משהו שיוצר חיבור ותחושה כיפית ונעימה.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת hi@prtfl.co.il
לקריאת כל המדורים של ״מידע פנים״ לחצו כאן

האקווריום בחדר הילדים האישי. צילום: רגב כלף

x סגירה

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden