כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

לימור חקמט שחורי, מרכז המכרזים לאבני גלם במתחם הבורסה ברמת גן. צילומים: עמית גושר

מידע פנים // לימור חקמט שחורי

לימור חקמט שחורי, שתכננה את עיצוב הפנים של מרכז המכרזים לאבני גלם במתחם הבורסה ברמת גן, הייתה שמחה לתכנן את הבית ומתחם התפילה והיוגה של הדלאי לאמה

שטח פרטי 

לימור חקמט שחורי, מעצבת פנים, בת 50, מתגוררת בשכונת המשתלה בתל אביב.
פייסבוק/ אינסטגרם

לימור חקמט שחורי. צילום: נטי לוי

מפרט טכני

 תכנון מרכז המכרזים לאבני גלם במתחם הבורסה ברמת גן. המקום מיועד לשרת קניינים המגיעים מרחבי העולם ויכולים לשכור בו שטח לתקופות קצרות לצורך פעילותם בתחום, כמו הוצאת מכרזים לבדיקת אבנים לייצור יהלומים ורכישתם.

הפרטים הקטנים

שטחו של המרכז 170 מ״ר, והוא ממוקם בקומה האחרונה בבניין רב קומות. מרחב הקומה שימש קודם לכן כאולם המכונות של הבניין, והאתגר הראשון היה לפנות את כל המערכות שהיו בו על מנת לפלס את הרצפה לצורך תחילת העבודה. תנאי השטח ויתרון של תקרה גבוהה, המתנשאת לגובה שישה מטרים, אפשרו לתכנן מעין קובייה פנימית, המכילה חדרונים קטנים ומבודדים ויזואלית ואקוסטית זה מזה, שבהם מתבצע תהליך זיהוי ובדיקת אבני הגלם.

במרחב הריבועי שעוטף את הקובייה תוכננו החללים הציבוריים, שמשמשים לפעילות השוטפת במתחם: עמדת קבלה, אזור המתנה, משרדים של מנהלי המתחם, מטבחון ולאונג׳ לנוחות המשתמשים. ההגדרה החשובה והחד משמעית של הפרוגרמה הייתה לעשות שימוש בתאורת יום הנדרשת לצורך בדיקת היהלומים. היות והיה חוסר בפתחים בחלל, התאורה שתוכננה על ידי יועצת התאורה רמה מנדלסון נשענת על פרופילי לד עם נורות המפיצות גון לבן בוהק, שבא לידי ביטוי בכל השטח. על מנת לרכך את הבוהק, בעיקר בחלל הציבורי, נעשה שימוש בחומרים חמים: הריצוף בוצע בפרקט בדיגום אדרת דג, והקירות חופו בשכבת בטון בגון אפור חם (ביצוע: בטונדה). באזורי הלאונג׳ וההמתנה חופו הקירות בסרגלי עץ, ופריטי הריהוט שנבחרו הם בגוונים חמים. 

לפרטים נוספים 

הייתי שמחה לתכנן את הבית ומתחם התפילה והיוגה של הדלאי לאמה בדרמסאללה שבצפון הודו, שם הוא חי מאז ברח מהשלטון בטיבט. לפני כשנתיים ביקרתי במקום, והוקסמתי מהנופים ומהשלווה שהמתחם מקנה לאלו שחיים ופועלים בו ממקום של שליחות אלוהית. אני מניחה שהסיבה לבחירתי היא גם ההתעסקות שלי בלמידת תורות הבודהיזם והקבלה, והרצון להתחבר יותר לרוחניות שיש בהן תוך כדי הבנת צרכי התכנון.

פרט שולי

הייתי מוותרת על טרנד האריחים דמויי הטראצו, האריחים ששלטו בשנות ה־60 וה־70 בארץ ושאני זוכרת היטב מילדותי (גם היום עדיין אפשר למצוא אותם בבניינים ישנים, בעיקר באזור חדרי המדרגות). רוב האריחים המנסים לחקות אותם נראים פלסטיים ולא משכנעים, אולי כי הכרתי את המקוריים. אם למעצב חשוב לשלב טראצו בפרויקט שהוא מתכנן היום, עדיף לבחור באופציה חלופית כמו יישום החומר ביציקה, ובוודאי לא באריחים ״המדמים״ את המקור.

תמונה מאוסף פרטי מגלריה לומנס. צילום: מ״ל

פריטים נבחרים

הפריט האחרון שרכשתי הביתה הוא תמונה מאוסף פרטי שהוצגה בגלריה לומנס בתל אביב. אני אוהבת את תחושת המרחב האין־סופי שהיא מציגה.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת hi@prtfl.co.il
לקריאת כל המדורים של ״מידע פנים״ לחצו כאן

x סגירה

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden