כל מה שחשוב ויפה
Indianama, שבוע העיצוב ירושלים 2019

שבוע העיצוב ירושלים 2019 // היום הראשון

התערוכות, ההרצאות, הפעילויות, המיצבים והמיצגים שאסור להחמיץ בשבוע העיצוב ירושלים, שייפתח הערב בבית הנסן כמיטב המסורת עם שלל התערבויות חיות והופעת הפתעה מסתורית

פורטפוליו בשיתוף שבוע העיצוב ירושלים


היום

שבוע העיצוב ירושלים 2019 ייפתח הערב בבית הנסן בשעה 19:30 תחת התמה ״מזרח״. מה אנחנו רואים כשאנחנו מביטים למזרח? בעיניים מערביות, המזרח תמיד ייצג את האחר, כמסתורין או כאיום, ולא פעם שניהם. אך מה שאנו נוטים לייחס כמזרח, קרוב, תיכון או רחוק, לא בהכרח קיים, אומרים ענת ספרן, המנהלת האמנותית של שבוע העיצוב ירושלים וטל ארז, האוצר הראשי של שבוע העיצוב.

לצד חשיפת כלל התערוכות והמיצבים יתקיימו ברחבי בית הנסן שלל התערבויות חיות. רקדנים, די־ג׳יי וראפרים מזרח ירושלמים יופיעו בפביליון החדש שיוקם בחצר בית הנסן. חלל התערוכה Club All יהפוך למועדון לילה סיני בהשתתפות פרפורמרים, לייב סט מוזיקלי ובר.

יעל הרניק בתערוכה המרכזית. צילום: רוני שוורץ

אלי בבג׳נוב, יהי חושך, מתוך סלון הזריחות של בצלאל

סלון אירוח וטיפוח יזמין לטיפולי ציפורניים, קעקועים, שיער ועוד על ידי קבוצת מעצבים ואמנים. בוגרים ומרצים מהאקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל יהפכו את הטראסות של בית הנסן לפרויקט ״תור לזריחות״, ויפרשו את מרכולתם הפרפורמטיבית והקולינרית. רחפן יצייר בדיאלוג עם אמנים ציורים גדולי ממדים, ועוד.

לכל אורך הערב ימכרו אוכל ומשקאות בברים ברחבי המתחם, וכמיטב המסורת, הופעת הפתעה מסתורית במיוחד תתקיים בשעה 21:00 בחצר של בית הנסן. הכניסה לכל האירועים ללא תשלום ופתוחה לקהל הרחב.

•  מעוניינות לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו  

מחר

רוצים לקחת חלק בסופשבוע של שיחות אודות עיצוב ויצירה? רן וולף, מנכ״ל שבוע העיצוב ירושלים, ממליץ להגיע לסלון של גאון שבו ישבו יחד מעצבים ואוצרים, מקשיבים ומדברים, חושבים ויוצרים, שואלים ומגיבים. יומיים של מפגשים ושיחות פתוחות בהנחיית האוצרת גלית גאון, ראשת התכנית לאוצרות בעיצוב בשנקר, ביחד עם אוצרת המשנה תום כהן.

את יום שישי תקדיש גאון לשיחות והרצאות עם דרינק בדיר. בשבת היא תסייר בתערוכות ותשוחח עם היוצרים, האוצרים והקהל, על תערוכות שבוע העיצוב והעולם שמחוץ להן: שיתוף והתבודדות, שיחות אודות חומרי גלם, מחשבות, סקיצות וטעויות, שיחות אודות הדרך שבה מעצבים מביטים לאחור בעודנו נעים קדימה. שיחות על זמן ומקום, על זהות מקומית, על מזרח ומערב, על ידע ישן ופרשנות חדשה.


הפרטים המלאים באתר שבוע העיצוב ירושלים

הסלון של גאון. צילום: מ״ל

ניצן רון, מצביע שמש. צילום: מ״ל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden