כל מה שחשוב ויפה
קליעת שטיח פרחים בבוטיק שווארמה. צילומים: דור קדמי

שבוע העיצוב ירושלים 2019 // היום האחרון

התערוכות, ההרצאות, הפעילויות, המיצבים והמיצגים שאסור להחמיץ בשבוע העיצוב ירושלים // בוגרות ובוגרי בצלאל מישירים מבט מזרחה; בוטיק שווארמה מזמין את המבקרים להיות שותפים לפעולה האמנותית דרך בניית ציפורניים, תספורת וקעקועים

פורטפוליו בשיתוף שבוע העיצוב ירושלים


אתמול

תערוכת הגן של בוגרות ובוגרי בצלאל מישירה מבט מזרחה: האוצר, גיא קניגשטיין, הזמין את המעצבים המשתתפים ״להסתכל לשמש בעיניים ולמכור את הזריחה״. כך נולדה התערוכה ״תור לזריחה״, שמנסה ללכוד את הרגע החמקמק שבו מפציעה השמש מבעד לאופק – רגע של סינוור והסטת מבט – מסמל בעיני רבים הבטחה להתחלה חדשה ותקווה למציאות אלטרנטיבית.

את הרגע הזה אפשר לראות כמטאפורה לכוחו של העיצוב, כמו גם לאתגרים העומדים בפניו. כתחום שעסוק תדיר ביצירת דימויים, המחשת רעיונות ויישום חזונות, מתמרן העיצוב בין יכולות הפיתוי והמשיכה, לבין הרצון לשנות סדרי יום, להפוך חושך לאור. אל התווך הזה מזמינים היוצרים את מבקרי התערוכה לחוות את הזריחה באמצעות סדרת עבודות שמתייחסות לאור השמש – כרעיון או כחומר, כחוויה או כאשליה, כריטואל או כמוצר.

משתתפים: אלי בבג׳נוב, ניר בט (עם אסף אוסטרובסקי ולאון מריאסין), סטודיו זֹהרה וחברים, רונן זן, דור כהן ועידן סידי, סתיו מנדלבאום, רותם סואיה ורננה עיר־שי, הסלון 5, רוני עזגד, אורן עילם, לירון פרץ, שחר קדם.

היום

בואו לחגוג את היום האחרון של שבוע העיצוב עם בוטיק שווארמה, שהקימה סתיו פורגס לראשונה בתערוכת הבוגרים של התואר הראשון באמנות בבצלאל, לפני שנה. במופע הפומבי השלישי שלו, בבית הנסן (אחרי שהוצג בתחילת החודש ביריד צבע טרי בתל אביב) הבוטיק לובש צורה בשלה ומשכנעת יותר מתמיד, ומופיע כסלון אירוח וטיפוח משוכלל ורב פעלים.

תחת הכותרת THIS IS FOR MY MOTHER, הסלון מזמין את המבקרים לקחת חלק בפרקטיקת תרבות מקומית: דרך שיתופי פעולה בין יוצרים ומומחים מדיסציפלינות שונות, החוקרים ופועלים בתחומי האירוח והטיפוח, מוזמנים המבקרים להיות שותפים לפעולה האמנותית דרך פעולות פשוטות כמו בניית ציפורניים, תספורת, קעקועים. הם מוזמנים להתבונן ביוצרי השטיחים – שטיח מפרחים וצמחים חיים – ומעצבי הרהיטים.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

בסלון מתקיימים מפגשי שיח ופעולה, המבקשים להשתהות רגע על המובן מאליו, על תרבות שנגזרת מהיום־יום, מרגעים מוכרים שעוברים טרנספורמציה דרך שיתוף הפעולה ותחומי העניין של המשתתפים. הפרויקט מושתת על ההבנה ששיתופי הפעולה הם הכוח המניע ליצירה אמנותית. יצירה זו מתהווה בחלל דרך המפגשים והפעולות לאורך השבוע. משתתפים: סתיו פורגס, מיכל בן יעקב, אדר בן שלוש, נעמי ורטה, דניאל אוקסנברג, דוד רוזנברג, מיטל כץ־מינרבו, אלבינה צ׳יז׳יק, עודד יונס, עומרי דנינו, קרולינה להן, משי כהן, בן ציון פורת.

מחר

שבוע העיצוב הגיע לסיומו, אבל המזרח – הקונספט של המזרח, הכיוון מזרח ותרבות האוריינט, עדיין ממתינים לפענוח. האוצרת ענת ספרן ממליצה לכל מי שהיה או לא היה לקום ולנסוע ליפן – לגלות עולמות רחוקים ומרתקים ולתהות על שאלת המזרח המוחלט או היחסי.

לקריאה נוספת
  • שבוע העיצוב ירושלים 2019 // היום השלישי - מגזין פורטפוליו
    שבוע העיצוב ירושלים 2019 // התכנית המלאה

  • שבוע העיצוב ירושלים 2019 // היום השלישי - מגזין פורטפוליו
    המזרח לא מנקודת מבט מערבית


הפרטים המלאים באתר שבוע העיצוב ירושלים

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden