כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

נרקיס שרון, Layout. צילומים: איה וינד

נרקיס שרון // Layout

נרקיס שרון חקרה כיצד לשלב טכניקת סריגה מסורתית עם חומרים שונים. היא נכנסה לחנויות של חומרי בניין ובאחד משיטוטיה נתקלה בכבלי חשמל. כך נולדה קולקציית גופי התאורה של Layout, שמשקפת את התשוקה שלה לאדריכלות

מגיל קטן אני מציירת ועוסקת בעיצוב, בציור וביצירה, ותמיד היה לי ברור שאלמד את אחד מתחומי העיצוב. אחרי הצבא נחשפתי ללימודי עיצוב טקסטיל וידעתי שזה בדיוק מה שאני מחפשת. תחום הטקסטיל משך אותי מכיוון שהוא כולל בתוכו מחקר וחיפוש מתמיד אחרי חומרים ופיתוחים חדשים. בנוסף, עניין אותי כיצד מייצרים בד מרמת החוט, כלומר איך מייצרים מוצר ממש מאפס.

במהלך הלימודים במחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר למדתי את טכניקת הסריגה. שמתי לב שבפרויקטים השונים תמיד אני מחפשת כיצד ״לאלף״ את הבד הסרוג ולהפוך אותו ליריעה שטוחה, יציבה, חזקה וקשיחה. לבד סרוג קלאסי יש תכונות של גמישות ורכות: הוא נמתח, מתגלגל וניתן לקימוט, ואילו אני שאפתי לפתח טקסטיל שיאתגר את התכונות האלו.

נרקיס שרון

התחלתי לחקור כיצד שילוב טכניקת סריגה מסורתית בעבודת יד, ביחד עם חומרים שונים ולא בהכרח קונבנציונליים, משפיעים לחלוטין על תכונות הבד. הייתי נכנסת לחנויות של חומרי בניין, אוספת משם אוצרות רבים ועושה עליהם טסטים. באחד מהשיטוטים שלי מצאתי כבלי חשמל ומשם התחיל סיפור האהבה. התשוקה שלי לעיר, לבנייה ולארכיטקטורה, בשילוב החומרים התעשייתיים שמצאתי, שמגיעים מעולמות אלו, עוררו בי את הרצון לייצר מפגש בין עולם הטקסטיל שבו אני עוסקת לבין האדריכלות המודרנית. אני אוהבת לטייל בעיר ולהתבונן על גורדי השחקים הגבוהים, על תהליכי הבנייה שלהם, על החומרים החשופים ועל הגריד שיוצר אותם.

את כל אלו אני מתרגמת לכדי טקסטורות, צורות וטכניקות בסריגה. טכניקה ייחודית של עבודת יד במכונת סריגה ידנית אפשרה לי לשלב את הכבלים הקשיחים בסריג. הבדים מחומרים אלו יציבים, חזקים, עמידים למים ובעלי טקסטורה תלת־ממדית המקנה לבד שקיפות חלקית ומעברי אור וצל מיוחדים. שאפתי לייצר מבדים אלו מוצר בתחום עיצוב הבית, שבו לטקסטיל הקשיח והחדשני יש תפקיד מרכזי. לאחר ניסיונות וחיפושים הגעתי לתחום התאורה, שבו הבדים יכולים לזרוח במלוא הדרם וכן להוות מוצר מחומר חדש ומראה מפתיע בתחום.

היה לי חשוב להכניס ערך של עבודת יד אל תוך הבית ולייצר עיצוב המספר סיפור ומקנה לחלל ייחודיות וזהות. כחלק ממגמה של חזרה למוצרים עשויים בעבודת יד, אנו מחפשים פריטים בעלי ערך רגשי ועיצובי שאי אפשר לראות בכל מקום. השאיפה לחלל מגורים שמשקף את האישיות שלנו גורמת לעליית הערך של מוצרים ייחודיים ויחידים במינם בעבודת יד, שיתנו את הטוויסט ויכניסו את האופי שלנו גם לתוך הבית. מתוך כל אלו נולד המותג Layout – קולקציה של 12 גופי תאורה תלויי תקרה, עשויים בעבודת יד בייצור מקומי, בעלי צורות גיאומטריות במגוון סוגים, צבעים וגדלים בסגנון אורבני־תעשייתי.

בכל גוף תאורה יש התייחסות שונה למעברי אור וצל מעניינים ולמשחק עם אלומות האור. חלקם מיועדים לייצר תאורת אווירה עדינה ונעימה ובחלקם ישנו דגש על צורה וטקסטורה שתיצור הארה רחבה וחזקה יותר. הטקסטיל מחובר בתפירה ידנית ומוקפדת אל קונסטרוקציית מתכת שמהווה את השלד של גופי התאורה. הקונסטרוקציה, בעיצוב מקורי של הסטודיו, מיוצרת בהתאמה אישית ומתאפיינת בקווים ישרים, נקיים ומינימליסטיים. גופי התאורה מתאימים לבתים פרטיים, למשרדים ולחללים מסחריים. הם מהווים חדשנות חומרית ואסתטית, שמעוררת תשומת לב, מאירה את החלל ומכניסה אליו חמימות ונגיעות של צבע ומרקם.


מדור הגשות כולל חומרים שהתקבלו במערכת פורטפוליו. שלחו לנו סיפורים חדשותיים, מידע בלעדי ופרויקטים מעניינים ותקשורתיים. פרטים נוספים בעמוד ההגשות שלנו

x סגירה

הוסיפו תגובה

תגובה אחת

  1. שירי

    מיוחד מאוד, שונה מהשטאנץ שרואים בכל מקום.

הוסיפו תגובה
פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden