כל מה שחשוב ויפה
בתיה שני, ככל שיותיר לנו החוט. צילומים: רן ארדה

ככל שיותיר לנו החוט: שיח גלריה עם יובל סער והאמנית בתיה שני

פורטפוליו News: תערוכת היחיד של בתיה שני מציגה עבודות רקמה על בגדים משומשים. בשישי תפגוש האמנית את יובל סער לשיח גלריה על נשיות, מלאכה, והקשרים שהיא טווה בין טקסט, טקסטורה וטקסטיל

״ככל שיותיר לנו החוט…״, תערוכת היחיד של בתיה שני, המוצגת בסטודיו של האמנית בדרום תל אביב, מציגה עבודות הרקומות על בגדים משומשים דימויים, וטקסטים של שירה נשית. התערוכה, שאצרה תמר דרזדנר, פותחת למבקרים את הסטודיו – חלל תעשייתי ששימש בעבר כמפעל לאבזמים. ביום שישי (6.9) יתקיים בתערוכה שיח גלריה, בהשתתפות יובל סער והאמנית.

שני עוסקת בנושאים שמאז קמפיין metoo# נמצאים על סדר היום העולמי; נשים, נשיות, אלימות נגד נשים ועוד. חוטי הרקמה החודרניים מייצרים עולם פנימי וחיצוני משני צדי הבד, הצד האחורי והבלתי נשלט לעומת הצד החיצוני שכביכול ניתן לקריאה ולפענוח, אך גם הוא כאוטי ואניגמטי. בגדים משומשים מהווים מצע לרקמה, טכניקה שבמשך מאות שנים זוהתה כמלאכה נשית. השימוש בבגדים ישנים שספגו את חום הגוף, אוצרים בתוכם את זיכרונו ומהדהדים את היעדרותו. שני רוקמת טקסטים, ציטוטי שירה שנכתבה על ידי נשים, דימויי גוף, מספרים וצורות , ברצף רקמה עמוס ודחוס שאינו מותיר אויר לנשימה.

בתיה שני, נולדה בחיפה וגדלה במשפחה בה תפירה הייתה מקצוע. סבה היה חייט ודודתה תפרה תלבושות לתאטרון. שני עוסקת במלאכות יד -גזירה והדבקה, תפירה, סריגה ורקמה – טכניקה בה היא התמקצעה כבוגרת האקדמיה המלכותית לרקמה בלונדון. שני היא גם בוגרת לימודי עבודה סוציאלית ועבדה במשך שנים רבות כעובדת שיקום וטיפול במשפחות שכולות.

יובל סער, העורך הראשי והמייסד של מגזין פורטפוליו, יזם אירועי תרבות ואוצר ראשי שותף של הביאנלה לאמנויות ועיצוב בתל אביב ישוחח עם האמנית בתיה שני על העיסוק בנשים ונשיות בעבודתה ועל הקשרים שהיא טווה בין טקסט, טקסטורה וטקסטיל.


שיח גלריה בתערוכה ״ככל שיותיר לנו החוט…״
בהשתתפות יובל סער והאמנית בתיה שני
יום שישי, 6.9, בשעה 11:00
בסטודיו האמנית, הפלך 6 תל אביב. הכניסה חופשית

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden