כל מה שחשוב ויפה
רות אלבז, נעמי תירוש ואורי קול. צילומים: גילי לוינסון

אורי קול // אוסלו

אורי קול, נעמי תירוש ורות אלבז לקחו את בירת נורבגיה, שהפכה לסמל לכישלון תהליך השלום, והקימו את אוסלו, מותג אופנה לא מתנצל, שדוגל בין השאר באהבה, בחופש ובאידיאליזם

מכירים את המשפט ״ההיסטוריה נכתבת על ידי המנצחים?״. אז כן, זה אוסלו. תהליך השלום החשוב והמרגש ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל – המילה עצמה, עיר הבירה של נורווגיה – נלקחה והפכה למשהו נוראי. הימין הפך את אוסלו לסמל של כישלון. אנחנו רוצים לקחת את אוסלו מחדש, ולהפוך אותו למשהו חיובי: אוסלו זה תקווה; אוסלו זה שלום; אוסלו זה אנחנו קמים ואומרים ״אנחנו כאן ואנחנו לא מפחדים״. אנחנו יודעים במה אנחנו מאמינים.

אנחנו – שלושה חבר׳ה תל אביביים שנכנסו לעולם החברתי פוליטי לפני כמה שנים, כל אחד מהמקום שלו. אורי קול – הקים את ״מחזקים״, תנועת רשת הנאבקת למען ישראל דמוקרטית וליברלית, ועומד בראשה. נעמי תירוש – מעצבת שעומדת כבר שנתיים בראש קמפיינים בלב העולם החברתי־פוליטי. רות אלבז – עבדה כקופירייטרית ומנהלת הנכסים הדיגיטליים של מפלגת העבודה.

יצרנו את אוסלו לפני כמה חודשים, בוואקום של שתי מערכות בחירות. ולא סתם, הייאוש כבר מזמן הזדחל והשתקע במחנה השמאל. התסכול רק הולך וגובר. מי שחי במציאות הפוליטית היום יודע כמה השמאל הפך לשק חבטות. הרגשנו שהגיע הזמן לשנות את זה, שהגיע הזמן להרים את הראש. איך עושים את זה? נושאים את המסרים והערכים שלנו בגאווה.

בניגוד לארצות הברית, שם המרצ׳נדייז הוא דבר מאוד נפוץ, וכל פוליטיקאי מתדהר בארסנל מוצרים שמכיל אמירות, ציטוטים, חלקים מהמצע שלו, ערכים שאליהם הוא חותר או חלק אחר ובלתי נפרד מהדימוי הציבורי שלו – בארץ זה שדה לא ממומש.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

לעיצוב ולאופנה יש חשיבות גדולה בעיצוב השיח, ככלי סמלי לביטוי אמונות. לכן החלטנו ליצור מרצ׳נדייז שאינו מפלגתי; מרצ׳נדייז שמאלני – חילוני – תל־אביבי, ששואף לבטא את מי שאנחנו ואת העקרונות שבהם אנחנו דוגלים: אהבה, חופש, אידיאליזם, ביטוי עצמי, הומור, הזדהות, ישירות, יצירתיות, מקוריות.

השאיפה שלנו הייתה ליצור חולצות שהיינו קונים בעצמנו ולובשים: נעימות, באיכות טובה, מחמיאות ושיחזיקו כביסות. במשך שבועות ארוכים חיפשנו אחר חולצות מתאימות ואחר דפסים מוכשרים. לבסוף מצאנו חולצות איכותיות, 100% כותנה, וסטודיו הדפסות איכותי בדרום תל אביב. החולצות מודפסות בהדפס משי, שמבטיח שההדפס לא ידהה או יתקלף אחרי כביסה אחת – או 20.

המרצ'נדייז שלנו, לא בא לחנך, לא בא להגיד מה לא נכון. הוא בא לבטא רגשות ותחושות של המחנה שלנו, הוא בא לתת אמת ללא כפייה, אמת ששייכת לכולנו אבל לפעמים אנחנו לא אומרים אותה. זו הדרך שלנו לייצג את הערכים והדעות שלנו. החלטנו להתחיל בחולצות, חולצות עם הלב שלנו עליהן. חולצות שיצהירו שאנחנו מפסיקים להתבייש – זה המחנה שלנו ואלה הערכים שלנו. בואו נלבש אותם בגאון.


מדור הגשות כולל חומרים שהתקבלו במערכת פורטפוליו. שלחו לנו סיפורים חדשותיים, מידע בלעדי ופרויקטים מעניינים ותקשורתיים. פרטים נוספים בעמוד ההגשות שלנו

*כוכבית מייצגת שדות חובה

2 תגובות על הכתבה

  1. יוסי רוזנמן

    שמאלני, אני מבין, חילוני, אני מבין, אבל למה תל אביבי?
    מה עניין תל אביב להר סיני?
    חבל.

  2. לימור

    מקסים, מה דעתכם להתייחס לעוד נושא זשתגובה אליו תקבע את הישרדותנו ביג טיים? והוא סביבה, אקלים, קיימות, הדורות הבאים. אשמח לסייע.

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden