כל מה שחשוב ויפה
משרדי טופ אודיו בעיצוב ישראלביץ אדריכלים. צילומים: אלעד גונן

מידע פנים // ישראלביץ אדריכלים

המשרדים וחלל התצוגה שתכננו האדריכלים הילה ודן ישראלביץ לחברת טופ אודיו משלבים דלתות נסתרות, אמצעי מדיה סמויים, מערכות חכמות וסביבות הדגמה שנגלות ונעלמות לפי הצורך

שטח פרטי

הילה ודן ישראלביץ, בעלי המשרד ישראלביץ אדריכלים, בני זוג +2, גרים בתל-אביב.
אתר / פייסבוק

מפרט טכני

מתחם המשרדים וחלל התצוגה החדש של חברת טופ אודיו בהרצליה פיתוח. הקומפלקס החדש משתרע על פני שטח של כ־440 מ״ר, מתוכם 160 מ״ר תוכננו כמשרד עם כניסה נפרדת מהלובי הראשי שמושכר בסאבלט, ועתיד לשמש את החברה במקרה של התרחבות. עלויות ההקמה היו נמוכות יחסית, מכיוון שכל עבודות החשמל החכם, האודיו־וידאו והתאורה בוצעו על־ידי החברה עצמה, העוסקת בתכנון וביצוע של מערכות אלו, רשתות ממוחשבות ומערכות שליטה ובקרה.

דן והילה ישראלביץ. צילום: תומר שלום

הפרטים הקטנים

בעלי החברה ביקשו לייצר מרחב באוריינטציה ביתית. בהתאם לכך גובש קונספט עיצובי שמשדר חום ואינטימיות, ומאפשר להציג את המוצרים באופן שמדמה את השתלבותם בסביבה הביתית. תהליך התכנון יצר חללים רבים שאינם נגלים באחת אלא בשלבים, כדי ליצור חוויה מתמשכת של תחושה שונה וייחודית בכל חלל. התוצאה מזכירה מרחב ביתי מורכב ומוקפד, שבו פתרונות החשמל והמדיה של החברה שולבו באופן מתוחכם כחלק מתפיסת העיצוב ומלווים את החללים השונים באופן גלוי או סמוי.

במעטפת המקורית של המבנה, הרצפה הקונסטרוקטיבית היתה במפלס כמעט זהה לריצוף הלובי, לכן השתמשנו בחיפויה בציפוי בטון מיקרוטופינג דק במיוחד. בחללים הציבוריים נותרה תקרת הבטון הגולמית חשופה, ובאזורים מסוימים בוצעה הנמכה מעץ למעבר מערכות החשמל. החומריות השולטת בחלל נשענת על שילובים מאוזנים בין בטון, ברזל שחלקו מוזהב, טקסטיל ופורניר עץ אלון. בתאורה שולבו גופים חכמים שנמכרים על ידי החברה, ומשמשים כך את אנשי המכירות לצורך הדגמה.

מחיצה דו־כיוונית תוחמת את אזור הלאונג׳ ומאפשרת אינטימיות והפרדה בין השימושים השונים, מבלי לחסום את החלל. המחיצה עשויה אלמנט סבכה יחודי מקונסטרוקציית מתכת, שבה שולבו מאות ממברנות שמעוגנות אליה באלפי ברגים בקומפוזיציה אקראית. בעבור עיצוב הסבכה, חקרנו את נושא הסאונד והרמקולים ויצרנו שלד דמוי רמקול אותנטי למראה, שעליו הולבש בד ממברנת רמקול אמיתי. בקומפוזיציה שולבו לוחות בגוון נחושת, ומנורות פחם מוקמו במדויק ברווחים. טכנולוגיית הייצור הייחודית, שביצעה חברת סגמנט דיזיין מטאל, היא פטנט רשום.

באזור הכניסה ובחדר הישיבות הוצבו קוביות מרובעות שנדמות כיחידות ברזל מרחפות, אך במבט מקרוב מתגלות כארון דו־כיווני תלוי, העשוי זכוכית כהה. היחידות משמשות לאחסון וכעמדות שמע וצפייה. לצדן שולבו נישות כפולות; עברן האחד פונה למרחב הציבורי ומכיל פריטי נוי, ועברן האחר פונה לחדר הישיבות ומסתיר מערכות סאונד ושמע.

אלמנט מרכזי אחר הוא ארון תקשורת, שמהווה סוג של תצוגת תכלית לחברה העוסקת בתחום התקשורת המתקדמת: כל המערכות במשרד מנוקזות אליו והוא תוכנן כארון שקוף בעל רשת מתכתית שמרחף באוויר ודרכו נחשפים כבלים מאורגנים בסדר מופתי.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

מאזור הכניסה למשרדים ולכל אורכם חופה הקיר בקומפוזיציה א־סימטרית של לייסטים מעץ שנצבעו לגווני אפור ופליז, שבהם הוטמעו דלתות נסתרת לחדר קולנוע ביתי ולמטבח לעובדי החברה. קיר נוסף שמתחיל באזור הכניסה וממשיך לאזור הלאונג׳ משמש לאחסון תיקי לקוחות, כארונות חשמל וכתצוגה נסתרת של מפסקים חכמים, וחזיתו חופתה בפורניר עץ עם דוגמה מוטבעת שמזכירה תנועה של תדרי סאונד משתנים. ספריית ברזל גדולה באזור הישיבה מציגה מסכי טלוויזיה נסתרים שנגלים על פי צורך, ובכלל זה מסך שעולה ויורד מתוך הרהיט ומסתובב ב־360 מעלות, וכן מתלה לכוסות יין.

פרט שולי

אנחנו מתחברים לנראות מסוגננת, נקייה, רכה ואוורירית, ולסגנון שהוא על־זמני, שאינו מתעייף או מעייף עם השנים. לכן אנחנו פחות מזדהים עם טרנדים שהם מאוד מובהקים וקשה לשייך או לשלב אותם עם סגנונות אחרים.

פרטים נוספים

היינו שמחים לתכנן ולעצב מבנה או דירות באזור ההיי־ליין בניו־יורק, לצד מבנים מונומנטלים קיימים כמו זה שתכננה זאהה חדיד. האתגר לשלב מבנה חדש במרקם האורבני ובסביבה האמנותית והשיקית של המקום נשמע מסקרן ומעניין במיוחד.

פריטים נבחרים

בשלב זה אנחנו גרים בדירה זמנית והכל מאוחסן לקראת התחלת בניה של בית החלומות שלנו על גג תל־אביבי. עם זאת, את קירות הדירה בה אנחנו גרים כרגע מעטרים ציורים שציירנו לאורך השנים והם עוברים איתנו לכל מקום.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים של ״מידע פנים״ לחצו כאן

עבודת אמנות של הילה ישראלביץ. צילום: מ״ל

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden