כל מה שחשוב ויפה
מירה לפידות. צילום: לורה לכמן, מוזיאון ישראל

מירה לפידות תסיים את עבודתה במוזיאון ישראל אחרי 22 שנים

פורטפוליו News: מירה לפידות, אוצרת ראשית של האגף לאמנויות, תסיים את עבודתה במוזיאון ישראל אחרי 22 שנים. לפידות ביקשה לסיים את תפקידה בשל נסיבות אישיות ומשפחתיות

מירה לפידות תסיים את עבודתה במוזיאון ישראל אחרי 22 שנים. בשמונה השנים האחרונות לפידות כיהנה כאוצרת ראשית של האגף לאמנויות, ועמדה בראשן של 11 מחלקות אוצרותיות. במסגרת תפקידה היא הובילה את גיבושה ומימושה של תוכנית תערוכות האמנות, לצד בניית האוסף והעשרתו.

בזמן כהונתה לפידות היתה אחראית על קרוב ל־100 תערוכות ומוצגים מיוחדים שאצרו אוצרי האגף ועל הפרסומים הנלווים להם. בשלוש השנים האחרונות לפידות גם מילאה את מקום אוצרת המחלקה לאמנות עכשווית. במסגרת זו היא פעלה עם קבוצות תורמים בחו״ל לרכישת עבודות של אמנים בולטים לאוסף המוזיאון.

מירה לפידות בתערוכה של איי וויווי. צילום: תמר מוצפי

לפידות אצרה תערוכות של אמנים מרכזיים, ובהן ״יהודית סספורטס: שבעה חורפים״ (2013); איי וויווי: אולי, אולי לא (2017), תערוכה שמשכה למעלה מ־500,000 מבקרים; תערוכה מקיפה מיצירתו המטלטלת של כריסטיאן בולטנסקי, ימי חיים (2018); ומניפסטו (2019), מיצב הווידאו המפעים של יוליאן רוזפלדט.

לפידות ביקשה לסיים את תפקידה בנסיבות אישיות ומשפחתיות ומסרה: ״היתה לי זכות גדולה לעבוד עם אנשים מוכשרים ומקצועיים, עם יצירות אמנות נדירות, ולקחת חלק בבניית הדבר היפה והמורכב שנקרא מוזיאון ישראל. אני מודה למנכ״ל המוזיאון עידו ברונו על האמון שנתן בי, ובטוחה שיכתוב פרק חדש ומשמעותי בתולדות המוסד החשוב הזה״.

פרופ׳ עידו ברונו, מנכ״ל מוזיאון ישראל: ״קיבלתי בצער את החלטתה של מירה וברצוני להודות לה על תקופה של עשייה משותפת רבת תנופה וארוכת שנים למוזיאון ישראל ועל שגשוג האגף תחת ניצוחה. בשם כל העובדים במוזיאון אנו מאחלים לה הצלחה בכל דרך אשר תבחר בעתיד״.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden