כל מה שחשוב ויפה
מירה לפידות
מירה לפידות. צילום: פרנס ניתאי

מירה לפידות נבחרה לתפקיד האוצרת הראשית של מוזיאון תל אביב לאמנות

פורטפוליו News: מוזיאון תל אביב לאמנות הכריז כי מירה לפידות נבחרה לכהן כאוצרת הראשית של המוזיאון. לפידות תחליף בתפקיד את דורון רבינא שהודיע על פרישתו בחודש דצמבר לאחר ארבע שנים בתפקיד

מירה לפידות (ילידת 1971), היא בעלת תואר מוסמך בתולדות האמנות ותואר בוגר במדעי הטבע ותולדות אמנות באוניברסיטה העברית. לפידות מגיעה למוזיאון תל אביב לאחר 22 שנים שבהן שימשה בתפקידים שונים במוזיאון ישראל בירושלים. בתפקידה כאוצרת ראשית של האגף לאמנויות (2012-2020), לפידות הייתה אמונה על גיבוש תכנית התערוכות בתחום האמנויות, עמדה בראש 11 מחלקות שונות, ניהלה 30 אנשי צוות אוצרותי והיתה אחראית על למעלה מ־100 תערוכות ופרויקטים.

כאוצרת בפועל של המחלקה לאמנות עכשווית בינלאומית (2016-2020), היא אצרה תערוכות של אמנים מובילים, כמו התערוכה הראשונה בארץ של האמן הסיני איי וויי וויי, תערוכה רטרוספקטיבית לכריסטיאן בולטנסקי, ומיצב הוידאו החלוצי מניפסטו של יוליאן רוזפלדט.

״אני שמחה ונלהבת להצטרף לצוות מוזיאון תל אביב לאמנות״, אמרה לפידות, שתחליף בתפקיד את דורון רבינא שהודיע על פרישתו בחודש דצמבר לאחר ארבע שנים בתפקיד. ״אני מודה על האמון שניתן בי, ועל ההזדמנות לעשות מעשים משמעותיים, מרחיבי לב ומעוררים למען קהל רב ומגוון. האמניות והאמנים הם שותפים לדרך – יצירתם היא סיבת הקיום של המוזיאון והרוח החיונית בזמנים כאלה״.

מטניה כהן עוזיאלי, מנכ״לית המוזיאון, נמסר ש״אני מברכת על בחירת הוועדה למנות את מירה לפידות לאוצרת הראשית של מוזיאון תל אביב לאמנות  ומאחלת לה הצלחה רבה. זהו תפקיד מרכזי בשדה האמנות בישראל, שהוא מורכב ומאתגר במיוחד בזמנים אלו, על רקע משבר הקורונה העולמי.

״מירה מביאה איתה חזון אוצרותי מעורר השראה, ואני סמוכה ובטוחה שהיא תתרום רבות להגשמת סדר היום התרבותי של מוזיאון תל אביב כמוסד האמנות המוביל בישראל ולביסוס ולחיזוק מעמדו המרכזי בעולם״.

חברי ועדת האיתור ציינו בנימוקיהם את חשיבות הניסיון של לפידות כאוצרת ראשית במוזיאון גדול, הבנתה הרחבה את המערכת המוזיאלית על כל מרכיביה, והכרה מעמיקה של שדה האמנות המקומי והבינלאומי.  ועדת האיתור כללה את טניה כהן עוזיאלי, מנכ״לית המוזיאון; צלילית בן נבט, חברת דירקטוריון המוזיאון ומנהלת מחלקת אמנויות, מינהל קהילה תרבות וספורט, אגף תרבות ואמנויות – עיריית תל־אביב-יפו; פרופ׳ עדי שטרן, נשיא בצלאל; עו״ד חיים סאמט, מ״מ יו״ר דירקטוריון המוזיאון וחבר הנאמנים, יו״ר ועדת כספים; דורון סבג, חבר דירקטוריון וחבר הנאמנים, מוזיאון תל אביב לאמנות.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. חשוב ויפה

    למה אתם לא מפרסמים שום דבר על לוסקי ועל תרבות האונס באקדמיות לאמנות?

    זה לא חשוב בעיניכם?

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden