כל מה שחשוב ויפה
אורן הופמן. צילום: יח״צ

מה קורה // אורן הופמן

אורן הופמן מגדיר את עצמו כצלם שעוסק בעיקר בפיסול, ובילה עם רוחו של פול סזאן בסטודיו שלו בצרפת; בתערוכה בלובי - מקום לאמנות הוא משתדל להפריע להשטחה ולאשליה שיוצרת המצלמה

מי?

אורן הופמן, בן 38. גר כאן, שם ובכל מקום.
אתר / פייסבוק / אינסטגרם

סטטוס זוגי?

מידע יימסר ישירות למעוניינות.

מה בצלחת?

אני לא אוהב שמסתכלים לי בצלחת.

איפה ומתי אפשר לראות את העבודות שלך ומה כדאי שנדע עליהן לפני שאנחנו רצים לשם?

אחרי תקופה ארוכה שבה לא הצגתי בארץ, אני מרוצה מהאפשרות להציג ב״הלובי – מקום לאמנות״ ברחוב ארלוזורוב 6, תל־אביב. לשמחתי, כצלם שלא מצלם תמונות רבות ועיקר עיסוקו בפיסול, אתגרתי את עצמי וייצרתי עבודות מצולמות חדשות עבור התערוכה שבחרתי לקרוא לה Love-Sick Heart. טקסט נפלא  שכתבה סיון רווה מלווה את התערוכה ומציע נקודת מבט מאירת־עיניים על העבודות.

הצבה בתערוכה. צילומים באדיבות הלובי – מקום לאמנות

התערוכה ממשיכה את העניין והעיסוק שלי בקומפוזיציה, פני שטח ופרצפציה. אני נוטה ״להפריע״ להשטחה הטבעית שמייצרת המצלמה, משתדל לכפות על המצלמה לפעול באופן שמערער על התכונות הטכניות המהותיות שלה. כולנו יודעים שהמצלמה משקרת, משלה ומתעתעת, אבל היא גם יכולה לחולל קסמים ממישורים פיזיים בצורה שאני מקווה מעוררת את הדמיון, מגרה ומפתיעה.

 איזה אמן מפורסם פגשת ואיך היה?

לא אמנית פר־סה, אבל מארי־שנטאל מורו, מומחית לפול סזאן ואחראית על הסטודיו שלו באקס־אן־פרובנס. אמנם היא נולדה 40 שנה אחרי מותו, אבל היא המומחית הראשית לכל מה שקשור אליו, החל מהגוון הספציפי של הצהוב (שכבר יצא מייצור) ועד לגודל התפוחים שהוא הקיף סביבו בסטודיו, וכמובן גם מנת הצהריים המועדפת עליו. הכרתי אותה כשעבדתי בסטודיו שלו בצרפת. היא סיפרה לי שרוחו עדיין מרחפת שם, אחרי שהתריסים נסגרו לפתע בלי שום סיבה נראית לעין. אני מאמין שהיא הייתה זו שגרמה לו להיות נוכח ודרכה הכרתי אותו.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

מהו פרויקט החלומות שלך וכמה כסף צריך כדי לממן אותו?

פרויקט החלומות שלי הוא לאצור תערוכה שתציג עבודות אמנות ודימויים שנלקחו, הוחרמו, נשרפו, נשדדו והיו כל כך נוגדים לרעיונות ההיסטוריים ועל כן הוכחדו מתודעתנו. כמה כסף? כמה שיותר. הבעיה היא שצריך זמן למבט לאחור ולמעורבות באיכות גבוהה. תהליך ארוך, אך מספק מאוד.

מה פריט הלבוש האחרון שקנית?

קיבלתי במתנה גרביים שעיצב בן נתן ועליהם דגם של ראשים של חברי מאיר סדן. אני דורך, הוא מחייך, ואין גרביים מחממות־לב מאלה.


רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

2 תגובות על הכתבה

  1. אליעזר רוזנפלד

    ממתי התערוכה ועד מתי תודה

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden