כל מה שחשוב ויפה

בעקבות הקורונה: נדחה שבוע העיצוב ירושלים 2020 

פורטפוליו News: נדחה שבוע העיצוב ירושלים 2020 - האירוע השנתי של בית הנסן ביוזמת הרשות לפיתוח ירושלים ומשרד ירושלים ומורשת - שהיה אמור להתקיים ביוני הקרוב בבית הנסן

שבוע העיצוב ירושלים 2020, שהיה אמור להתקיים השנה בסוף חודש יוני תחת התמה ״קרקס הבריחה״ יידחה למועד חדש לא ידוע. ״אנחנו בורחים מקשיי השגרה אל המרחב הווירטואלי, אל הטבע, אל תרבויות וזהויות אלטרנטיביות, אך מבינים בהדרגה את מחיר הבריחה״, כתבו מארגני שבוע העיצוב בקול הקורא שפורסם מוקדם יותר השנה.

HQ אדריכלים, 90 מעלות, שבוע העיצוב ירושלים 2019. צילום: דור קדמי

כעת, בעקבות הקורונה, הם מספרים: ״לא יכולנו לדמיין אז, כמה רלוונטית תהיה התמה הזאת היום ובאיזו פתאומיות תיסגר הדלת על המפלטים שאנו מחפשים מהמציאות. והנה מצאנו את עצמנו בורחים פנימה, אל קירות הבית והרחק אחד מהשני בעוד אנו מגלים כי ישנם מצבים בהם אין לאן לברוח.

״השנה, נבצר מאיתנו להיצמד לתאריך המקורי, אולם הרלבנטיות של השאלות שאנו מציבים רק הלכה ועלתה. אנחנו הולכים בעקבותיהם של אירועי תרבות רבים ברחבי העולם שנאלצו לבטל או לדחות, אך בכוונתנו להמשיך. אנו מסתכלים קדימה וממשיכים לעבוד במרץ כדי לרקום אירוע שיחקור, יאתגר ויתמודד עם שאלת האסקפיזם, כפי שנוסחה לפני מספר חודשים, בעולם שנראה אחרת לגמרי, וכפי שהיא מתבהרת היום במצב העניינים החדש״. 

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר של פורטפוליו>>

כ־30 אלף איש ביקרו בשבוע העיצוב ירושלים שהתקיים בשנה שעברה תחת תמת ״המזרח״. ״גן עדן״, התערוכה שיזם שבוע העיצוב ירושלים בפסטיבל דיזיין־ארט טוקיו, זכתה בפרס הראשון של הפסטיבל. שבוע העיצוב 2020 היה אמור לציין את המהדורה העשירית של שבוע העיצוב ירושלים.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden