כל מה שחשוב ויפה
ד״ר מאיה שמיילוב. צילום: דבורה אורבך

ד״ר מאיה שמיילוב נבחרה לעמוד בראש התכנית לתואר שני בעיצוב בשנקר

פורטפוליו News: המועצה האקדמית העליונה של שנקר אישרה את בחירתה של ד״ר מאיה שמיילוב לעמוד בראש התכנית לתואר שני בעיצוב. שמיילוב תחליף את דיקנית הפקולטה לעיצוב, פרופ׳ יעל מוריה, שכיהנה כראש התכנית לאחר עזיבתו של איציק רנרט את התפקיד בשנה שעברה

ד״ר מאיה שמיילוב נבחרה לעמוד בראש התכנית לתואר שני בעיצוב בשנקר. שמיילוב היא בעלת תואר שני ושלישי בתחום מדע, טכנולוגיה וחברה ותואר ראשון במדעי החיים. בנוסף היא עורכת פטנטים עם התמחות בטכנולוגיות מתקדמות ועיצוב כמחולל חדשנות.

ניסיונה בהוראה אקדמית של שמיילוב כולל מעל עשר שנות הוראה, בין היתר בפקולטות להנדסה ולארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון, ביחידה ללימודי המשך בטכניון, בתואר שני בעיצוב, חדשנות ויזמות במכללה למנהל, ובאוניברסיטת בר אילן. על פרסומיה נמנים ספר המאגד את מחקרה בנושא הבין־תחומיות ויצירתיות, ופרקים במספר ספרים בתחומי מחקרה.

החזון שהציגה שמיילוב לתכנית מתייחס להכשרת הלומדים בתכנית לשינויים חברתיים, תרבותיים ומדעיים הצפויים בעולמנו: הגברת השילוב של ערכים טכנולוגיים ועיצוביים ולמידה רב ובין תחומית, עם דגש על יצירת גופי ידע חדשים בתחומים כמו מערכות חברתיות, בינה המלאכותית, עיצוב בחי (BioDesign) וחתירה למעורבות המעצב בקהילה לאור אתגרים טכנולוגיים, סביבתיים וסוציולוגיים במאה ה־21.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר של פורטפוליו >>

״כל אחד מאתנו מתרגל בימים אלו למציאות משתנה ומסחררת ודווקא כיום זו העת שעל העיצוב להצית ולהזין אתחול אשר נדרש לשם עתיד שוויוני יותר״, אומרת שמיילוב בתגובה למינוי. ״על מנת שתהיה לעוסקים בעיצוב את היכולת לעשות כך, עליהם לחדד את היכולת להבין, לתקשר ולהחליף ידע עם תרבויות ודיסציפלינות אחרות. שיח זה יתאפשר עם הקניית כישורי שפה חדשים לעוסקים במלאכת העיצוב, שפה שבשלב ראשון שואבת ממדעים, מטכנולוגיה ומחברה ותוביל להסתכלויות, פיתוחים ודרכי חשיבה חדשים בעיצוב״.

מנשיא שנקר, פרופ׳ שיזף רפאלי נמסר ש״אני מברך את ד״ר שמיילוב על כניסתה לתפקיד כראש התכנית לתואר שני. ניסיונה העשיר בתחומי העיצוב, החברה והטכנולוגיה עומד לצד חזונה של שנקר כמכללה בינתחומית הדוגלת בשילוב בעשייה בין הפקולטות להנדסה, אמנות ועיצוב. אני בטוח כי ד״ר שמיילוב תתרום רבות למערכת ולתכנית הלימודים ושמח על הצטרפותה לקהילת שנקר״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden