כל מה שחשוב ויפה
אסף חנוכה
אסף חנוכה. צילום: Stéphane Mahot

אסף חנוכה נבחר לעמוד בראש המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר

פורטפוליו News: המועצה האקדמית העליונה של שנקר אישרה את בחירתו של אסף חנוכה לעמוד בראש המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר. יחליף את דקל בוברוב שכיהן בתפקיד בשמונה השנים האחרונות

אסף חנוכה, מאייר וכותב קומיקס ישראלי, נבחר לעמוד בראש המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר. חנוכה החל את דרכו המקצועית בתקופת שירותו בצה״ל בעיתון במחנה. נוסף על עבודתו בתא הגרפיקה של העיתון, עיבד סיפורים של הסופר אתגר קרת לקומיקס. שיתוף הפעולה בין השניים יצר עבודה על שני ספרים משותפים, סמטאות הזעם ופיצרייה קמיקזה. 

בתקופת לימודיו בצרפת פרסם עם אחיו התאום, המאייר תומר חנוכה, סדרת קומיקס ושמה Bypolar. צמד האחים חזרו לשתף פעולה בשנת 2015, והפעם עם הכותב בועז לביא, ברומן הגרפי ״הדיוויין״.

בשנת 2000 שב לישראל מצרפת והחל לעבוד כמאייר אדיטוריאלי בעיתונות האמריקאית. שנה לאחר מכן החל ללמד במחלקה לתקשורת חזותית בשנקר וכיום הוא מרצה בכיר במחלקה.

בשנת 2010 החל לפרסם את הריאליסט – טור קומיקס אוטוביוגרפי בעיתון כלכליסט, המתפרסם עד היום. האוספים של הטורים נכרכו לשלושה ספרים ותורגמו לשפות רבות. לצד עבודתו בקומיקס, עבד כמאייר עבור סרטי קולנוע עם הבמאים ארי פולמן, יוסף סידר ושמוליק מעוז. חנוכה זכה במספר פרסים בין־לאומיים ובהם פרס אייזנר, פרס מנגה בין־לאומי ופרס איגוד המאיירים האמריקאי.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

״אני נרגש לקראת העשייה הרבה המצפה לי בפתיחת שנה מאתגרת ומורכבת בעידן שבו החדש נחגג והישן מושלך״, מסר חנוכה בעקבות המינוי. ״המחלקה לתקשורת חזותית מאפשרת לסטודנטים להביט לאחור באופן מעמיק ולהבין את ההקשר הרחב בו הם פועלים, לפני שהם רצים קדימה.

״כמעצבי העתיד המתווכים בין כמויות המידע, התוכן והאינטראקציות האינסופיות לבין הצרכן או המשתמש, מוטלת עליהם האחריות לנקוט עמדה, לבחור, לחקור, לערוך ולהחליט. כל יצירה היא גם יצירת משמעות. אני רואה בכך תפקיד מכריע ומשפיע על עיצוב הסביבה התרבותית שבה אנחנו חיים״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden