כל מה שחשוב ויפה
הילה טוני נבוק, תחנת הרכבת, ירושלים
הילה טוני נבוק, תחנת הרכבת, ירושלים. צילום: טל ניסים

זוכת פרס בנק דיסקונט במוזיאון הרצליה ל־2020: הילה טוני נבוק

פורטפוליו News: האמנית הילה טוני נבוק היא זוכת פרס בנק דיסקונט לעידוד היצירה לשנת 2020, במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית

פרס דיסקונט לעידוד היצירה מוענק מדי שנה במוזיאון הרצליה לאמן או לאמנית ישראלי/ת, ומבטא הוקרה ביצירה, באמנים ובמוזיאון. הזוכה נבחר/ת מתוך אמני התערוכות המתוכננות במוזיאון הרצליה באותה שנה, על ידי ועדת שיפוט מקצועית. הפרס כולל מענק של 40,000 ₪ לאמנ/ית ולמימוש התערוכה במוזיאון.

הזוכה בפרס לשנת 2020 היא האמנית הילה טוני נבוק, פסלת ורשמת, ילידת 1974 (תל אביב). נבוק היא בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית, ויצו חיפה, והתוכנית לתואר שני באמנויות, בצלאל. עבודותיה הוצגו בתערוכות יחיד ובתערוכות קבוצתיות במוזיאונים ובגלריות, בארץ ומחוצה לה.

הילה טוני נבוק. צילום: מ״ל

נבוק מפענחת בעבודותיה את הקודים של שפת האדריכלות והעיצוב הישראליים, תוך התחקות אחר עקבות מדורדרות של מודרניזם מופשט במרחב הציבורי והביתי בישראל. עבודותיה מזוהות עם שימוש פיסולי מפתיע ומקורי בחומרים ובאובייקטים יומיומיים נפוצים, תוך חשיפת איכויות סמויות ודרכים חדשות להביט בהם.

חברות ועדת השיפוט לפרס דיסקונט לעידוד היצירה לשנת 2020: האחראית על אוסף בנק דיסקונט, שולמית נוס; מנהלת כריסטיס ישראל, רוני גילת־בהרב, האוצרת אירית הדר והאוצרת רוני כהן־בנימיני. בנימוקי הבחירה בנבוק כתבו חברות הוועדה ש״עבודותיה של הילה טוני נבוק שואבים את השראתם מהמציאות החומרית הישראלית הסובבת אותה. עבודתה כורכת אובייקטים מוכרים מן המוכן, ולפיכך יסוד של ריאליזם חריף, עם הפשטה גיאומטרית. עכשוויות ומודרניזם כרוכים יחדיו בכישרון יוצא דופן, שבתוכו מבעים של הומור וביקורת על תקופתנו״.

תערוכת יחיד של נבוק תוצג באולם הגדול במוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית בפברואר 2021, בחסות פרס דיסקונט לעידוד היצירה. במרכז תערוכה זו יהיה מיצב קינטי גדול, שיתייחס לנתונים הארכיטקטוניים של החלל. נבוק משתמשת ב״שמשונית״ (יריעות פי־וי־סי) כדי לייצר סביבה פיסולית־משחקית המורכבת ממערכות הנעות בין פתיחה וסגירה, תוך חשיפה והסתרה חוזרת של מנגנוני הפעולה שלהן. המהלך הקינטי יצור ״רישום מופשט בחלל״ ומעברים בין מצבים של חומר במצבו הגולמי למבנה מתפקד, ובין דימוי שלם ומהודק לגרסה מפורקת שלו.

שעות עגולות, הילה טוני נבוק

שעות עגולות ב־CCA. צילום: יובל חי

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden