כל מה שחשוב ויפה
קול קורא

קול קורא: אמני.ות המעבדה לאמנות 2021/22

פורטפוליו News: המעבדה לאמנות בהובלת שרון תובל מזמינה אמניות.ים להציע מועמדות למחזור השני, שיחל בחודש יוני. המועד האחרון להגשה: 30.1

המעבדה לאמנות, חלל לאמנות נסיונית שייסד ומוביל האוצר שרון תובל, מזמינה אמניות.ים להציע מועמדות למחזור השני של הפעילות, שיחל ביוני 2021. הקריאה פתוחה לאמניות.ים מכל שדות האמנות בישראל.
חלל המעבדה, השוכן ברחוב הרצל 119 בתל אביב הוקם לפני כשלוש שנים. תובל מוביל קו עבודה של מחקר אישי ומתמשך מול כל אמן, לצד התערבויות אמנותיות קבוצתיות. בשנה שעברה הקים תובל את קבוצת האמנים הראשונה שעבדה בליווי המעבדה. לדבריו ״כפי שהמעבדה עצמה עוסקת בתהליכים, היא גם מושא לתהליך של עצמה״.

אמני המעבדה לאמנות 2020

אמני המעבדה לאמנות 2020. צילום: קינסט הפקות

הקול קורא פונה לאמניות.ים פעילות.ים בשדה האמנות בישראל, שברצונם לעבוד ישירות מול אוצר, במחקר מעמיק ומאתגר, שתוצאותיו הרצויות יקדשו את הניסוי שבאמנות, את הרצון לבחון גבולות מחשבתיים, מחקריים, מוסדיים ומדיומאליים. המהלך יוצג במעבדה או במרחב הציבורי.
תנאי סף: אמנים שהציגו בשלוש תערוכות קבוצתיות או תערוכת יחיד אחת לפחות; או מי שהציגו בחמש שנים האחרונות שלוש יצירות משמעותיות בתחומי משחק, מחול וסאונד.
תקופת העבודה תהיה מיוני 2021 ועד יוני 2022. סבב התערוכות של האמנים שייבחרו יתחיל בפתיחת עונת התערוכות, באוקטובר 2021. ההשתתפות במעבדה כרוכה בתשלום סמלי חודשי לכיסוי עלויות המקום: כ־340 שקל לחודש לאורך שנת הפעילות.

את האמנים המשתתפים יבחר חבר שופטים בו חברים דרורית גור אריה – אוצרת אמנות עכשווית, מנהלת ואוצרת מוזיאון פתח תקווה בעבר, ראשת תוכנית האוצרות בסמינר הקיבוצים. סאלי הפטל נוה – אוצרת אמנות עכשווית ומרצה. האמן שחר מרקוס . רועי ברנד – פילוסוף ואוצר של אמנות עכשווית. מרצה בכיר בתכניות לתואר שני באמנויות ובמדיניות ותאוריה בבצלאל, ובתכנית הבינתחומית באמנויות באוניברסיטת תל אביב. שרון תובל – אוצר אמנות עכשווית.

אופן הגשת מועמדות

את המועמדות יש להגיש במסמך PDF שגודלו לא יעלה על MB8, ויכלול:

 • קורות חיים ופרטי קשר.
 • הצהרת אמן עד 150 מילה.
 • תיק עבודות – עד 10 תצלומים ורשימת תערוכות עדכנית.
 • לינק לאתר אינטרנט / פרופיל פייסבוק / אינסטגרם מקצועי (אם יש).
 • הצעה ראשונית לפרויקט מחקר אפשרי – עד עמוד.

את ההצעות (וכן שאלות ובירורים) יש לשלוח למייל: [email protected] בציון שם ושם משפחה של הפונה בכותרת הנושא של האימייל, בעברית ואנגלית.
המועד האחרון להגשת ההצעות: שבת, 30.01.2021 בשעה 20:00.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

2 תגובות על הכתבה

 1. אמן

  באיזה עולם בדיוק 340 ש"ח לחודש, כלומר 4080 ש"ח בשנה זה תשלום סמלי?
  ועוד לא הגעתי בכלל לאיכות האמנותית של הפעילות של תובל. בקיצור, זוועה, ממליץ לאמנים שלא להגיש.

 2. בקי

  האמנים ישלמו 4080 ש"ח. ה"מעבדה" בחסות ישרוטל, כלומר, יש כבר כסף, אבל מדוע לא לקחת גם מהאמנים אם הם מוכנים לשלם?
  מה עוד שתהיה לאמנים הזדמנות מצוינת להשאיל את יצירותיהם למלונות (בחינם, כן?), איזה כייף!

Comments are closed.

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden