כל מה שחשוב ויפה
יובל אלרואי, המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר
יובל אלרואי, המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר. צילום: נוי ערקובי

מגזין פורבס: שנקר בין עשרת בתי הספר לאופנה הטובים בעולם 

פורטפוליו News: מגזין פורבס בחר בשנקר כאחד מעשר המכללות שמעצבות את עתיד האופנה. ״בוגרי שנקר מובילים בעולם בתחומי עיצוב האופנה כמו גם בפיתוחים טכנולוגיים חדשניים ייעודיים לתעשיית הטקסטיל״

מגזין פורבס בחר השבוע בשנקר כאחד מעשרת בתי הספר הטובים ביותר בעולם, שמעצבים את עתיד האופנה. בכתבה של סטפאן רבימוב, כתב האופנה של המגזין, הוא מציין עשרה בתי ספר לאופנה שבלטו במיוחד בשנה וחצי האחרונות, על אף מגפת הקורונה והנזק שהיא גרמה למערכות לימודים בכלל ולאקדמיה בפרט. 

רבימוב מציין שווירוס הקורונה שינה את ההתנהלות של ענפים רבים ובהם גם את ההשכלה הגבוהה. הוא מצטט דו״ח מיוחד שפרסם האו״ם ובו מצוין שהנזק שגרמה הקורונה למערכות החינוך הוא הגדול ביותר לאורך כל ההיסטוריה. עוד נכתב בדו״ח ש־3.4 מיליון בוגרי בתי הספר התיכוניים בארצות הברית נרתעים מהמשך לימודים בקולג׳, והחשש שלהם בא לידי ביטוי בהבטים רבים החל מהריחוק מהבית, כמו גם התהיה מהו הערך בלמידה מעשית בקולג׳. 

הרשימה אינה מדרגת את בתי הספר, והיא מבוססת על התרשמותו מלמעלה מעשר שנים שבהן הוא משמש כמבקר אופנה, יועץ אסטרטגי ומחנך בתחומי האופנה. בנוסף על שנקר נמצאים ברשימה בתי ספר כמו FIT (ניו יורק), Whitehouse Institute of Design (מלבורן), AMD Akademie Mode & Design (ברלין), אוניברסיטת Ryerson (טורונטו), SCAD (סוואנה, ג׳ורגיה), Polimoda (פירנצה) ועוד. 

על שנקר כתב רבימוב ש״זהו אחד מהמוסדות שתורמים לעלייה המתמדת ולבולטות של האופנה הישראלית בעולם כולו. מאז 1970, סטודנטים ובוגרי שנקר, ובהם גם המעצב המנוח אלבר אלבז, מובילים בעולם בתחומי עיצוב האופנה כמו גם בפיתוחים טכנולוגיים חדשניים ייעודיים לתעשיית הטקסטיל״. 

נועה ברוך, רטרוספקטיבה

נועה ברוך, רטרוספקטיבה, הזוכה בפרס דיזל. צילום: ITS 2020

הבחירה בשנקר מצטרפת לשרשרת זכיות של סטודנטים ובוגרי המחלקה בשנה האחרונה: נועה ברוך זכתה בפרס של חברת דיזל (הכולל התמחות) בתחרות ITS, דודי כהן זכה במקום הראשון בתחרות FRANKfurt style award, קטיה רומנצוב זכתה במקום הראשון בתחרות ETNOMODA ברוסיה, ורותם יצחקי זכתה בתחרות הרקמה של Hand & Lock הבריטית.בשנת 2017 המחלקה לעיצוב אופנה של שנקר דורגה במקום השישי בעולם, על ידי אתר האופנה והעסקים המשפיע ביזנס אוף פאשן.

birds

״השנה וחצי האחרונות היו מאתגרות במיוחד לסטודנטים, וגם לסגל המרצים״, אומר אילן בז׳ה, ראש המחלקה לעיצוב אופנה בשנקר, בתגובה לידיעה. ״מרבית ההרצאות עברו באופן מידי להרצאות בזום, למרות שהלימודים המעשיים בתחומי עיצוב הם בבחינת חובה.

״צמצמנו למינימום הנדרש את המפגשים וההנחיות הפרונטליות, ובמקביל הגברנו את מערך התמיכה בסטודנטים; בזכות השהיה של כולנו בבתים, הפכנו להיות הרבה יותר זמינים עבורם. בנוסף, בתחום הלימודים העיוניים והתאורטיים, הוספנו הרצאות של גורמים בינלאומיים שהתקיימו בזום.

״לצד כל אלו אני חייב להודות שנוכח השינוי שנאלצנו לבצע, התעוררו אצלנו הרבה שאלות על התפקיד שלנו כמרצים, על אופי הסטודנטים שלנו וסגנון הלימודים שמתאים להם, כמי ששייכים לדור המילניאלס. זאת, מבלי שיאבדו את הקשר למסורת ולהיסטוריה, ושיצליחו בהכשרה המקצועית שלהם שמתאפיינת היום בשילוב בולט של טכנולוגיה״.

אילן בז׳ה

אילן בז׳ה. צילום: עידו לביא

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden