כל מה שחשוב ויפה
רחל גץ־סלומון
רחל גץ־סלומון. צילום: מ״ל

רחל גץ־סלומון: ראשת המחלקה לעיצוב אופנה בויצו חיפה

פורטפוליו News: רחל גץ־סלומון מונתה לתפקיד ראשת המחלקה לעיצוב אופנה במרכז האקדמי ויצו חיפה. תחליף את מירב לביא המכהנת כראשת המחלקה משנת 2016

רחל גץ־סלומון מונתה לראשת המחלקה לעיצוב אופנה בויצו חיפה. גץ־סלומון, בעלת תואר שני בלימודי תרבות באוניברסיטה הפתוחה ותואר ראשון מהמחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל, משלימה כיום את מחקר הדוקטורט בחוג לעיצוב בטכניון, בנושא ״אופנה וזיכרון: החצאית – חומר, צורה וחוויית העצמי״. 

היא מנחת פודקאסט האופנה ״מתלבשות על זה״, מבקרת במוסף הספרים של עיתון הארץ, חברת הוועד המנהל של מוזיאון בית לוחמי הגטאות, חברה במעבדה לאמנות ואדריכלות ניסויית בטכניון ומרצה לעיצוב בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון בשבע השנים האחרונות. בעברה שימשה כחברת המדור לאמנות פלסטית במועצה לתרבות ואמנות במשרד התרבות, אצרה את סימפוזיון הפיסול הבינלאומי אבן בגליל במעלות תרשיחא והיתה חברת הוועדה האמנותית בפסטיבל המשוררים, בית הקונפדרציה בירושלים.

בתגובה למינוי סיפרה גץ־סלומון שהחזון שלה הוא להצעיד את המחלקה למאה ה־21, לשדרג את תכנית הלימודים ולהתייחס בצורה רחבה לעולם האופנה הדיגיטלית והשינויים העכשוויים המתחוללים בתחום האופנה, לצד עיסוקים בנושאים אקטואליים בוערים. ״המחלקה לעיצוב אופנה בויצו חיפה הולכת לקראת העתיד המסקרן שאליו אנחנו צועדים.

״נושאים כמו האסון האקלימי, אופנה דיגיטלית וגבולות מגדריים יהיו חלק עיקרי וחשוב מתכנית הלימודים של המחלקה, כבר מהשנה הבאה. המחלקה תמשיך להקנות כלים טכניים ברמה גבוהה, אך תיתן גם דגש על חשיבה עיצובית ופיתוח שפת עיצוב ייחודית בכדי לבלוט ולהשפיע על העולם המשתנה״. 

פרופ׳ שמעון עמר, נשיא ויצו חיפה, אמר שבחירתה של גץ־סלומון ״נעשתה מתוך בטחון מלא כי היא האדם הנכון להצעיד את מחלקת האופנה למקום הראוי לה. הסטודנטים במחלקה יזכו ללמוד בטכניקות הוראה מתקדמות לצד מחקרים אקדמיים חדשים, על מנת לרכוש את הכלים הנכונים להתמודד עם אתגרי המאה ה־21, המשפיעים כמובן גם על התחום הזה.

״העובדה שגץ־סלומון נמצאת על סף סיום לימודיה לדוקטורט, תכניס את תחום עיצוב האופנה לעולם האקדמי המחקרי, שם מגיע לו מקום מכובד, כפי שקיים באוניברסיטאות מובילות בחו״ל״. 

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden