כל מה שחשוב ויפה
גלעד רייך. צילום: חיים יפים ברבלט
גלעד רייך. צילום: חיים יפים ברבלט

גלעד רייך: אוצר הצילום של מוזיאון ישראל

פורטפוליו News: מוזיאון ישראל הודיע על מינויו של ד״ר גלעד רייך לאוצר המחלקה לצילום באגף לאמנויות במוזיאון. יחליף את נעם גל שמילא את התפקיד בשנים 2013-2021

גלעד רייך מונה לתפקיד אוצר המחלקה לצילום במוזיאון ישראל. רייך הוא אוצר עצמאי מזה כ־12 שנים ועבד בין היתר עם מוסדות אמנות נחשבים בארץ ובעולם כמו מוזיאון הסטדליק באמסטרדם, גלריה אפקסארט בניו יורק, הביאנלה לאמנות עכשווית באיסטנבול והמרכז לאמנות דיגיטלית בחולון. בין התערוכות המובילות שאצר והוצגו בארץ: ״של מי העבודה הזו?״ מתוך אוסף ״הארץ״ (2018); ״קווי ראייה״ (2020) ו״שמיים משוחררים״ (2015) בארטפורט; ״מערבולת״ – תערוכת יחיד של הצלם גסטון צבי איצקוביץ במוזיאון הרצליה (2019).  

רייך רכש את השכלתו בתולדות האמנות באוניברסיטת תל אביב, והוא בעל תואר שני בתוכנית ללימודי תרבות מאוניברסיטת אמסטרדם ותואר שלישי מאוניברסיטת תל אביב. טקסטים פרי עטו של רייך מפורסמים בקטלוגים ובכתבי עת שונים, ובנוסף הוא מרצה במדרשה לאמנות בית ברל בנושאים העוסקים בהיסטוריה של תערוכות ויחסי אמנות ועבודה במאה ה־20. 

מתוך התערוכה שמיים משוחררים, בשיתוף עם יעל מסר. ארטפורט, 2015. צילומים: מ״ל

מתוך התערוכה שמיים משוחררים, בשיתוף עם יעל מסר. ארטפורט, 2015. צילום: מ״ל

מתוך התערוכה קווי ראייה, ארטפורט, 2020. צילום: חיים יפים ברבלט

מתוך התערוכה קווי ראייה, ארטפורט, 2020. צילום: חיים יפים ברבלט

בתגובה למינוי אמר רייך: ״אני שמח להצטרף לצוות האוצרות של מוזיאון ישראל ומודה על ההזדמנות לעבוד עם אוסף הצילום החשוב של המוזיאון. תחום הצילום עובר שינויים משמעותיים בשנים האחרונות ואני מצפה לתרום למהלכים החשובים הללו במסגרת עבודתי במחלקה לצילום״.

דניס וייל, מנכ״ל מוזיאון ישראל, הוסיף: ״אנו שמחים שגלעד יצטרף לצוות אוצרי המוזיאון. גלעד מייצג את הדור הבא של האוצרים, המתמקד באוצרות כדי לחקור ולשקף את השינויים החלים בחברה, שהם תפקידי המפתח של מוזיאון ישראל״.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden