כל מה שחשוב ויפה
רז סמירה. צילום: מיכל הרדוף רז
רז סמירה. צילום: מיכל הרדוף רז

האוצרת הראשית החדשה של מוזיאון ארץ ישראל: רז סמירה

פורטפוליו News: האוצרת רז סמירה מונתה לסמנכ״לית ואוצרת ראשית חדשה של מוזיאון ארץ ישראל; הייתה בשש השנים האחרונות אוצרת הצילום של מוזיאון תל אביב

רז סמירה נבחרה לתפקיד סמנכ״לית ואוצרת ראשית חדשה של מוזיאון ארץ ישראל. בשש השנים האחרונות סמירה היתה אוצרת לצילום במוזיאון תל אביב; לפני כן שימשה בתפקיד האוצרת לאמנות מודרנית במוזיאון. בשנים האחרונות אצרה למעלה מ־40 תערוכות ובשנתיים האחרונות היא גם יושבת ראש איגוד המוזיאונים ואיקו״ם ישראל.

סמירה היא בעלת תואר שני בתולדות האמנות מאוניברסיטאות שיקגו, ארצות הברית ומאוניברסיטת תל אביב, כמו כן בעלת תואר שני בפילוסופיה, מדע ותרבות דיגיטלית, מאוניברסיטת תל אביב (2019). בתגובה למינוי אמרה סמירה ש״זאת זכות גדולה ורגע מרגש עבורי לאייש תפקיד כה מרכזי בשדה התרבות בישראל. מוזיאון ארץ ישראל נמצא ברגע חשוב, המאתגר את אופיו, תפקידו ויעדיו בתקופה סוערת, על רקע תמורות תרבותיות, חברתיות וטכנולוגיות, ואני נלהבת להיות שותפה לכך. 

birds

״המוזיאון אוצר בתוכו אוצרות יקרי־ערך מבחינה אמנותית והיסטורית, שיש להרבות להציגם לקהל בארץ ובעולם, לצד אצירה של תערוכות עכשוויות, גם בינלאומיות, המשקפות את רוח הזמן. במסגרת תפקידי אפעל להציב את המוזיאון במרכז השיח התרבותי־אמנותי וכבמה מרכזית, מקומית ובינלאומית, למחקר ולתערוכות, תוך טיפוח אנשי צוות המוזיאון וקהל מבקרים רחב״. 

סמירה תחליף את דבי הרשמן ששימשה בתפקיד בשש השנים האחרונות. מנכ״ל המוזיאון עמי כ״ץ מסר: ״המוזיאון נמצא בעיצומה של תנופת צמיחה והתחדשות חסרות תקדים: במסגרת זו יפתח בקיץ הקרוב הבוסתן של מוז״א ובנוסף אנו מקימים מבנה ליבה למוזיאון שיוסיף למעלה מ־3,000 מ״ר לשטחי התצוגות. אנחנו משוכנעים כי רז סמירה תדע להכין את המוזיאון לאתגר הגדול הזה ותסייע להצעיד אותנו אל עולם המוזיאליה של המאה ה־21״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden