כל מה שחשוב ויפה
משרד שבלת ושות׳ עורכי דין. תכנון: סתר אדריכלים; צילומים: עמית גושר
משרד שבלת ושות׳ עורכי דין. תכנון: סתר אדריכלים; צילומים: עמית גושר

שולחן עבודה // סתר אדריכלים

סתר אדריכלים הוא משרד שמתמקד בעיצוב חללי עבודה עכשוויים. הגישה שלהם מבוססת על דיאלוג ותהליך העבודה מתבצע על פי שילוב של סגנון חדשני עם התרבות הארגונית של כל לקוח

פורטפוליו בשיתוף PARQUETEAM


המשרד

סתר אדריכלים הוקם בשנת 1984 על ידי מיכאל (מיכי) סתר, בוגר הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים של הטכניון בחיפה. כיום הוא נחשב לאחד ממשרדי עיצוב הפנים המובילים בישראל בתחום עיצוב חללי עבודה. בין לקוחות המשרד חברות היי טק מקומיות ורב לאומיות, משרדי עורכי דין, בנקים, חברות ביטוח, שגרירויות ועוד. המשרד דוגל בעיצוב מעורר השראה, יצירתי ופרודוקטיבי המדגיש שילוב סגנון חדשני עם התרבות הארגונית הייחודית של כל לקוח.

משרדי סתר אדריכלים. צילומים: עוזי פורת

משרדי סתר אדריכלים. צילומים: עוזי פורת


סביבת העבודה

המשרד, שמונה 14 מעצבים ומעצבות, ממוקם במבנה תעשיה ישן בתל אביב. אנחנו מאמינים בסביבת עבודה שמעודדת יצירתיות ושיח בין העובדים ולשם כך תיכננו את הסטודיו כחלל עבודה פתוח, עם שולחנות ארוכים שיאפשרו מרחב עבודה נוח לפרישת תוכניות וחומרים. במשרדנו יש מגוון חומרים מעוררי עניין לנו ולמבקרים בו.

במשרד גם בר עבודה שעשוי מעצים ממוחזרים לפגישות קצרות, ומקומות אחסון לספריות החומרים הרבים שאנו עובדים איתם בשוטף. אנחנו מרבים לעבוד עם מעצבים ואמנים ישראלים בתחומים שונים, שאותם שילבנו גם בסביבת העבודה שלנו: אמני עץ ממוחזר, גופי תאורה מעוצבים, חיפויי מתכת מחומצנת ועמודים בחלל שמעוטרים בציורים של הצייר אריק ונטורה.

האווירה במשרד משפחתית ולכן היה לנו חשוב לתכנן קפיטריה עם אזור ישיבה לארוחות צהרים משותפות, שגם משמש להרבה ישיבות לא פורמליות. שמנו דגש רב על אקוסטיקה בחלל העבודה ובחדר הישיבות הגדול.


לוח השראה

הגישה העיצובית שלנו מבוססת על דיאלוג: אנחנו מאמינים שיצירה היא תהליך של מפגשים ושיח בין החלומות, החזון, המידע והלך הרוח של החברה ואנשיה. עיצוב הוא סיפור ויזואלי שמתחבר לאנשים, להיסטוריה, לערכי הליבה ולתרבות של הארגון. זה מה שמעורר בנו השראה לגבש את הסיפור, שיוצר את האווירה הרצויה ומביא לידי ביטוי את ערכי החברה. חשוב לנו לייצר סביבת עבודה גמישה ודינמית שיוצרת תחושה חזקה של קהילה וגיבוש.

נושאים של קיימות וה־wellbeing של העובדים קרובים לליבנו. בתכנון שלנו אנחנו לוקחים בחשבון שימוש בחומרים ברי קיימא, תאורה מותאמת, אקוסטיקה, עידוד תנועה, ריהוט ארגונומי ויצירת סביבה בטוחה.


משרד שבלת ושות׳ עורכי דין. תכנון: סתר אדריכלים; צילומים: עמית גושר

משרדי שבלת ושות׳ עורכי דין

משרד שבלת ושות׳ עורכי דין, אחד ממשרדי עורכי הדין הגדולים בישראל, ממוקמים במגדלי תאומי רובינשטיין בתל אביב, ופרושים על פני שבע קומות. בקשת הלקוח הייתה לייצר סביבת עבודה שתשלב חלוקה יעילה ואיכותית של המרחב: חדרי עובדים, יחד עם שטחים ציבוריים נרחבים ומגוונים.

השפה העיצובית של הפרוייקט שאבה השראה מהלוגו של החברה: שפה מינימליסטית, קווים זורמים, ניתוקים ומקצבים. פלטת הגוונים של הפרויקט מאופיינת בצבעי אדמה; סקאלה של חומים ואפורים, חומרים אלגנטיים וחמים שמשדרים בעת ובעונה אחת יוקרה ואיפוק.

חלוקת הקומות נעשתה לפי תחומי העיסוק של הפירמה. הקומות הן קומות טיפוסיות המורכבות מחדרי עובדים ושטחי מפגש. קומה אחת יועדה לכניסת אורחים, קבלה וחדרי ישיבות. עם הכניסה לקומת הלובי נגלה הנוף האורבני של תל אביב. שתי תקרות אמורפיות צפות תלויות מעל דלפק קבלה מעץ וברזל, לצידו פינת המתנה גדולה ומרשימה.

מחיצות חדרי הישיבות עשויות עץ אלון טבעי. פיתחנו פרט מיוחד של לייסטים חיצוניים על גבי המחיצות ליצירת מקצבים משתנים. הלייסטים, יחד עם תקרת הלמלות התלויה, יוצרים הרמוניה של מקצבים. בחלק מחדרי הישיבות התקרה והרצפה חופו בעץ תואם למחיצות, על מנת ליצור חלל שלם והוליסטי.

הקפיטריה הראשית, הממוקמת בקומה האמצעית, תוכננה ועוצבה ברוח משרדי ההייטק. היא מצוידת בדלפקים ארוכים להכנת מזון והנחת כיבוד, ובציוד משוכלל לרווחתם של העובדים. מקומות הישיבה בקפיטריה מגוונים ומאפשרים לעובדים לשבת, לאכול, להתרועע ולהיפגש באווירה נעימה לאורך כל שעות העבודה. לרווחת העובדים, תכננו עוד חללים מגוונים הפרושים בין הקומות וביניהם חדר מוזיקה, סטודיו אימונים, חדר משחקים וחדר שקט.


על שולחן העבודה

בימים אלה אנחנו בשלבי תכנון שונים של מספר פרוייקטים: פרויקט מעניין, מורכב וגדול בתחום ההייטק הביטחוני; סיום קמפוס ענקי לקבוצת בנק דיסקונט; סיום קמפוס חדש לחברת NICE. כמו כן, אנחנו נמצאים בשלבי תכנון מתקדמים של כמה משרדי הייטק בין לאומיים (HPE, NCR ,HP).

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden