כל מה שחשוב ויפה
בית בשרון. תכנון: הלל אדריכלות; צילומים: עודד סמדר
בית בשרון. תכנון: הלל אדריכלות; צילומים: עודד סמדר

חדר משלי // הדס רוט

מעצבת הפנים הדס רוט מתכננת את הפריטים שיייכנסו הביתה וסביבם בונה את העיצוב הכללי. בעבודתה השוטפת היא נעזרת בכלים שלמדה בסדנאות אימון והעצמה אישית, ולא פעם היחסים הבינאישיים הם עבורה המפתח לתכנון נכון

תעודת זהות

הדס רוט, בת 46. מעצבת פנים ושותפה במשרד ״הלל אדריכלות״ יחד עם האדריכלית שירה מוסקל. המשרד קיים מזה 20 שנה, מונה עשרה עובדים וממוקם ברעננה. הוא מתמחה בבנייה ושיפוצים במגזר הפרטי וכולל מחלקה נוספת המתמחה במשרדים.

בשנת 2000 סיימה רוט את לימודי עיצוב הפנים בבית הספר אסכולה־מימד. מיד אחרי הלימודים החלה לעבוד בגלריה לריהוט, שם תכננה רהיטים ושם פגשה את שירה מוסקל, שותפתה לעתיד, שהגיעה ביחד עם לקוחה. המפגש הראשוני הוליד פרויקטים משותפים ומשם נסללה דרכן המשותפת.

אהבה ראשונה

עוד בתור ילדה קטנה נמשכתי לעולם העיצוב. אפילו כשצפיתי בסרטים, פחות עניינה אותי העלילה ויותר התרכזתי בבתים, בחללים ובכל המסביב. בהיותי תלמידת תיכון, במקום ללמוד, הייתי יושבת מול המחברת ומציירת להנאתי סקיצות ורעיונות. הייתי מתכננת רהיטים וחללים. לאחר השירות הצבאי פניתי לכיוון לימודי העיצוב פנים. הדרך היתה הפוכה – הגעתי מהפרט לכלל. גם היום אני אדם של דקויות ופרטים. אני מאמינה שהפרטים הם אלה שעושים את החלל.

כיום אני מתכננת ללקוחות את החלל ואת הרהיטים שיושכנו בו. הנגרות היא חלק משמעותי בעולם העיצוב והאדריכלות שלי: כל קיר הופך לפריט נגרות שכולל אחסון, מבואת הכניסה לחלל, נישות נסתרות, יחידות אחסון של מזגן ועוד. הנגרות הפכה להיות אלמנט תלת ממדי.

אהבה שנייה

התלבטתי בין לימודי עיצוב פנים לבין לימודי פסיכולוגיה. שניהם תמיד היו חלק ממני. כיום, אני משלבת בין שני העולמות. לפני מספר שנים התחלתי בלימודי אימון אישי בשיטת סאטיה, ולאורך השנים במקביל לעבודת עיצוב פנים העשרתי את עצמי בסדנאות ושיעורים להעצמה אישית.

חילוף חומרים

תמיד סקרנו אותי, גם בעבודה כמעצבת פנים, הקשרים הבינאישיים שנוצרים בין ספקים לאנשי מקצוע, בין לקוחות למעצבים וכן הלאה. הרבה פעמים אני מוצאת ששני התחומים קשורים קשר הדוק אחד לשני, ולא פעם התפקיד שלנו הוא לגשר בין בני הזוג, להבין לעומק את הצרכים של הלקוח ואת הדברים שעומדים מאחורי כל החלטה ובחירה – שהרבה פעמים בכלל לא נאמרים.

היום, אני נעזרת בכלים שקיבלתי לטובת לקוחותיי בעולם העיצוב. אני מבינה ששאלות נכונות הן המפתח לתכנון נכון ולדיוק מול הלקוח. פעם בשבוע אני מאמנת ומלווה אנשים להגיע למטרות אישיות בתהליך התפתחות אישית, מה שנותן לי הרבה סיפוק – עצם ההבנה שאני עוזרת לאנשים להרגיש טוב ולהגשים את עצמם. בדרך זו כמעצבת פנים אני מגשימה את שתי האהבות שלי – החיבור לנפש האדם והחיבור לעולם העיצוב.

הדס רוט. צילום: טל אלקבס

הדס רוט. צילום: טל אלקבס

בית בשרון

הבית שלי: דירת דופלקס בת 150 מ״ר באזור השרון. אני מחוברת לבית רגשית. אני מאמינה שמעבר להיותו בית יפה, הוא מקום שמרגש אותי ואת משפחתי. זו בעצם דירה, שבאמצעות כלים עיצוביים נתתי לה תחושה של בית פרטי עם אלמנטים שמאפיינים בית פרטי כמו חלל כפול, גשר ועוד.

הדירה היתה מוזנחת ומושכרת במשך שנים רבות, אבל כשהתרשמתי ממנה הבנתי את הפוטנציאל והייחודיות שלה. תוך שלושה חודשים שיפצתי אותה מהיסוד. עם צוות טוב, בחירות של חומרים מראש, ספקים טובים, וחזון מדוייק לנראות הבית – אפשר לסיים במהירות את השיפוץ.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden