כל מה שחשוב ויפה
משרדי חברת Pentera. צילומים: עוזי פורת
משרדי חברת Pentera. צילומים: עוזי פורת

מידע פנים // זיו אלמוג

היד החופשית שהעניקה חברת Pentera לארט דיירקטור שלה, זיו אלמוג, איפשרה לו לבנות סיפור באמצעות עיצוב משרדי החברה - שכולל חדרים צבעוניים ואקלקטיים, ביניהם כאלה בהשראת הנחיתה על הירח או סדרת סרטי ״בחזרה לעתיד״

שטח פרטי

זיו אלמוג, בן 49, גר ברמת גן. ארט דיירקטור של חברת Pentera, עם ניסיון בתחום הפרסום של מעל 25 שנה.

מפרט טכני

טיפול בהבט האמנותי הייחודי למשרדים החדשים של יוניקורן הסייבר Pentera בפתח תקווה, בשטח של כ־2,500 מ״ר. החברה מספקת לארגונים פלטפורמה לבדיקות חדירות סייבר אוטומטיות לרשתות IT ארגוניות (Penetration Test).

הפרטים הקטנים

המשרדים, שמתפרשים על פני שלוש קומות בפארק אפק בפתח תקווה, עוצבו על ידי משרד האדריכלים ״סטודיו סמואלוב״. רוח החברה של פנטרה משלבת יכולות פיתוח וסייבר מתקדמות עם יצירתיות ומקוריות, ועיצוב המשרדים היה צריך לשקף זאת. משרד האדריכלים בחר להשתמש בחומרים מתועשים וקווים מינימליסטיים, בשילוב מוטיבים חמים וביתיים יותר בריהוט, הצמחיה והאקססוריז. על מתודת עיצוב זו נוספו עבודה יצירתית עם סוגים שונים של תקרה ורצפות, ותכנון מרחבי המאפשר אזורים רבים של חשיבה לא־פורמלית לעידוד יצירתיות.

משרד האדריכלים עיצב סביבה חכמה, אסתטית ונקיה שתוכל לשמש את החברה לטווח הארוך. מלכתחילה היה ברור שעל גבי העיצוב המהודק תתווסף שכבה אמנותית שתייחד את משרדי החברה ובה נוכל לבצע שינויים מעת לעת, בהתאם לרוח הזמן ורוח החברה. היו לנו שתי מטרות: ראשית, לייצר מרחב שבו כל אחד מהעובדים ירגיש בנוח לבטא את עצמו ולהוסיף נגיעה אישית; שנית, להבדיל את משרדי החברה מכל משרד מעוצב אחר, כך שלעובדים ולאורחים שלנו תהיה תחושה נעימה אך ייחודית בבואם לעבוד במרחב החדש.

יצרנו סביבה אקלקטית, הומוריסטית וצבעונית המשלבת יצירות אמנות מקוריות, אינטרפרטציות ליצירות קיימות, מוצרי מדף מעניינים, קריצות תרבותיות ובדיחות פנימיות. לדוגמה, מדבקה של אי.טי. על אופניים שהודבקה על מנורת קיר פשוטה ומשנה לחלוטין את האווירה בחדר; נישה שבה כל האלמנטים הקישוטיים לקוחים מסרטי ״בחזרה לעתיד״; ולא פחות חשוב – מחקרי הסייבר של צוות המחקר שלנו התלויים אחר כבוד כיצירות אמנות על קירות המשרד.

birds

בכל שלושת הקומות פזורים מיצבי אמנות מחומרים קיימים, דוגמת ״הגל הגדול בסמוך לקאנאגאווה״ שבנוי ממקשי מקלדת, דמויות פקמן מחלקי לגו מודבקים לקיר, מיצב כובעי בויילר לבנים עם דמויות מטפסות (כרמיזה ל־Whitehat Hackers – האקרים שנמצאים בצד הטוב של עולם הסייבר ועוזרים לחברות להגן על עצמן), אותיות ענק בתלת ממד התואמות את שמות המחלקות בסמוך לאזורי העבודה השונים, כל אחת ממולאת באלמנטים צבעוניים שונים ועוד.

חדרי הישיבות קיבלו טיפול מיוחד. חלקם עוצבו ברוח תכניות טלוויזיה וסרטים מפורסמים כמו ״משפחת סימפסון״, ״חברים״, ״מסע בין כוכבים״ או ״תפוז מכני״. בחלק מחדרי הישיבות מתייחס העיצוב לערכים מרכזיים בחברה: חדר אחד הוקדש לנחיתה על הירח כדוגמה למצויינות ושבירת שיאים וחדר אחר עוצב כמועדון בריטי אקסקלוסיבי ומתקשר עם קהילת הלקוחות של החברה שנקראת Club Continuous.

פריטים נבחרים

לאחרונה קניתי שעון חכם ללא מחוגים או ספרות שכותב את השעה במילים, לדוגמה twenty minutes past eight, שמהווה נקודה מעניינת על שולחן העבודה שלי. אני מחבב פריטים לא סטנדרטיים המעודדים חשיבה יצירתית ויכולים להתאים בחללים שונים.

פרט שולי

אני לא מעצב פנים, אלא ארט דירקטור וסטורי־טלר, ולכן הרגשתי בנוח לספר סיפורים על קירות. הייתי רוצה שאנשים ירגישו בנוח להוסיף את הנגיעות שלהם. בחלל מעוצב ומינימלסטי, אנשים לרוב מרגישים לא בנוח לעשות זאת, ומכאן נעשו הבחירות שלי. לדעתי מרחב צריך לבטא אופי וכיף, הוא בעל יכולת להפרות אותך בכל שלב ביום. עיצוב צבעוני ואקלקטי תמיד מעלה חיוך.

לפרטים נוספים

כארט דירקטור בחברות אחרות יצא לי בעבר להוסיף שכבת אמנות נוספת על עיצובים קיימים של משרדים, שנועדה להעביר את הייחוד והתרבות של החברה. אני אוהב דברים שונים ומעניינים, וזה היתרון של לעבוד בחברה שנותנת לך חופש אמנותי לעשות דברים מיוחדים ואמיצים. חלמתי להביא יצירת אמנות שמורכבת מ־30 אלפי חתיכות לגו, ואמרו לי ״לך על זה״.


הכתבה נכתבה וצולמה לפני פרוץ המלחמה ב־7.10. ליבנו עם כל מי שנפגעו מאז אותו יום נורא, וכולנו תקווה שכל ההחטופים והחטופות יחזרו בשלום הביתה במהרה.

– – –

רוצה להשתתף במדור? שלחו לנו מייל לכתובת [email protected]
לקריאת כל המדורים של מידע פנים לחצו כאן

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden