כל מה שחשוב ויפה
דניאל אוקסנברג; ללא כותרת, חכם בלילה, אדמומית. צילומים: אלעד שריג
דניאל אוקסנברג; ללא כותרת, חכם בלילה, אדמומית. צילומים: אלעד שריג

פרס אסנת מוזס 2024 לדניאל אוקסנברג

פורטפוליו News: האמן דניאל אוקסנברג הוא זוכה הפרס לציור על שם אסנת מוזס לאמנים צעירים לשנת 2024, בשיתוף בית האמנים ירושלים. תערוכת יחיד שלו תפתח במקום בנובמבר הקרוב

זוכה הפרס לציור על שם אסנת מוזס לאמנים צעירים לשנת 2024, המוענק בשיתוף עם בית האמנים ירושלים, הוא האמן דניאל אוקסנברג. הפרס, המשלב מענק כספי בסך 10,000 ₪ ותערוכת יחיד בבית האמנים ירושלים, הושק בשנת 2007. תערוכתו של אוקסנברג תיפתח בבית האמנים ירושלים ב־2 בנובמבר 2024.

אוקסנברג (1992) הוא בוגר המחלקה לאמנות, בצלאל (2016). הוא הציג תערוכות יחיד בגלריה של המכון הצרפתי, בגלריה אופנובנק, בגלריה מאיה, בגלריה ברבור ובחלל הפרויקטים Third Floor on the Left; והשתתף בתערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם. בשנים 2024 ו־2022 זכה בפרס מטעם קרן יהושע רבינוביץ לאמנויות תל אביב, וב־2022 זכה גם בפרס האמן הצעיר מטעם משרד התרבות והספורט.

מלך הרמאים

מלך הרמאים

מיסי הקטנה

מיסי הקטנה

בנימוקיהן להענקת הפרס כתבו חברות ועדת השיפוט – הדס חסיד, טל ירושלמי וטליה ישראלי: ״הציור של דניאל אוקסנברג הוא ציור רגיש וחושני. צבע פוגש צבע, מרקם פוגש מרקם, הצבע נמרח, נמחק, מגורד ונערם. הדימוי נבנה תוך חיפוש מתמיד במעמקי השפות הציוריות. זהו ציור מגוון, רב־כיווני ורב־ממדי, כזה שיש בו תשוקה למשחק של חומר, של שפה ושל דימוי. 

״הציור של אוקסנברג נובע מתוך חיפוש והליכה בדרך שאינה ידועה מראש. דומה שהוא מבקש להעניק צורה, צבע וחומר למעמקי הנפש, למקומות שבהם המילים אינן יעילות עוד. הדימויים מופיעים ומאבדים את צורתם בו ברגע; פרחים, פירות ואיברים מזוהים ונעלמים בין שכבות הציור. זהו ציור הנוגע בחסר, הולך לאיבוד, ומשם צומח לכדי דבר־מה חי, מפתיע וחד פעמי.

״ערך החיפוש והניסוי בציוריו של אוקסנברג גולש גם אל ההצבה. האפשרות של ציור להיות מיצב היא עמדה פנימית בציוריו של אוקסנברג, כזו הנובעת מן החופש של הציור להיות ניסיוני, מחפש וחי״.

birds

*כוכבית מייצגת שדות חובה

הוסיפו תגובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden