כל מה שחשוב ויפה

חופש

צילום: David Sykes

בימים האחרונים יצא לי לחשוב לא מעט על המילה הזו, חופש.

לכאורה, מילה פשוטה. למשל, מחר אני יוצא לחופש. טס בבוקר ללונדון, פוגש את החבר הכי טוב שלי לשעתיים-שלוש, עובר בלידס (לבן זוג יש שם עניינים…), ממשיך עם הרכבת לעיירה נחמדה בחוף הצפון מזרחי של אנגליה ומשם לאדינבורו. בשלישי בלילה ממריא בחזרה. סה"כ 5 ימים.

מה יותר פשוט מזה?

אבל גם אם לא קוראים את כל העיתונים, ולא שומעים את כל החדשות, יש דברים שאי אפשר לחמוק מהם. ואז מתחילה הבעיה. יש דברים שפשוט הופכים לך את הבטן.

למשל, התחושה המצמיתה בבטן כשהכרחתי את עצמי לקרוא בבלוג של דורה את פסק הדין השערורייתי של השופט משה דרורי, המועמד לבית המשפט העליון, שנמנע מלהרשיע אברך שדרס במודע קופאית אתיופית בחניון, כדי לא לפגוע בסיכויי הנאשם להתמנות לבית הדין הרבני, וקבע שהפרשה היטיבה עם הנפגעת. מסתבר שהחופש של האברך שווה יותר מזו של הקופאית. לא מפתיע, ועדין.

או העובדה שבשנתיים האחרונות הידקה ישראל את הסגר על רצועת עזה כשהיא מונעת כמעט לחלוטין מעבר של סחורות ואנשים אל ומחוץ לרצועה. "למדיניות הסגר השלכות קשות ביותר על מיליון וחצי בני אדם מהם נשללות זכויות בסיסיות", אומרים בארגונים "על מדינת ישראל להסיר את הסגר על רצועת עזה לטובת כל הצדדים" (ואולי תיכנסו ללינק שמדבר על להסיר את הסגר ולתת סיכוי לחיים).

או למשל העובדה שממש היום מציינים את יום השנה השלישי לחטיפתו של גלעד שליט. אני אפילו לא יכול לחשוב או לדמיין מה זה אומר. לא יכול אפילו לחשוב מה עובר על המשפחה שלו. זה לא משהו שאנחנו אמורים לנסות לדמיין או לחשוב עליו.

או הסרבן השני בחטיבת כפיר, רב״ט ד׳ מגדוד חרוב, שויתר על החופש שלו ונשלח ל־30 ימי מחבוש, אחרי שנקעה נפשו ממסכת ההתעללויות שלהן היה עד במסגרת שירותו. במכתבו למפקדיו הוא כותב: ״הדעה הרווחת אצל הלוחמים כלפי הערבים היא שהם חיות פרא שיש להשמידן ולא בני אדם״, ושהדברים שהוא רואה בשטחים מזכירים לו את סיפורי הפוגרומים ששמע מבני משפחתו. ותודה לעידן על הפוסט החשוב.

או אפילו החופש הגדול שבדיוק מתחיל, ואני לא מכיר הרבה הורים שחושבים שהמילה חופש הולמת את מה שהם הולכים לעבור בחודשיים הקרובים.

ואפשר להמשיך עוד ועוד ועוד ועוד ועוד ועוד.

– – – – – – – –

מחר אני יוצא לחופש.

חמישה ימים בלי מיילים, בלי פלאפון, בלי טוויטר, בלי פייסבוק, בלי בלוג, ועם לפחות 4 ארוחות בוקר בריטיות מטוגנות להפליא.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

6 תגובות על הכתבה

 1. שולמית

  שלום יובל , חופשה נעימה

  כל טוב
  שולמית

 2. .

  סע…סע

 3. שרון רז

  טוסטים, לפעמים מטוגנים קלות, ביצים מטוגנות, בייקון, נקניקיות שונות, פטריות מטוגנות, שעועית, עגבניות מטוגנות, נדמה לי שלא שכחתי כלום, ארוחת בוקר סקוטית עתירת קלוריות, או יססס! חופשה נעימה

 4. רוני

  אני מקווה בשבילך שתצליח להותיר אותה מאחור. למרבה הצער, הכעס, התסכול והרצון לצדק לא משנים את העולם, אבל בהחלט יכולים להפריע לחופשה.
  תבלה יפה, יובל. עשית לי את היום.

 5. יעל

  חופשה נעימה. אח, לו רק יכולתי גם אני לברוח מהחום הזה…

 6. איילת מזרחי

  שאינה כשרות, יובל,מטוגן זה לא בריא בדיוק כמו לשמוע "חששות" כל היום,שגם על זה היה לי מה להגיד אבל לא אגיב כדי שהבטן שלך לא תתהפך שוב….

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden