כל מה שחשוב ויפה

10

מפה לשם נזכרתי שהיום לפני 10 שנה פרסמתי את הפוסט הראשון בפורטפוליו. קצת לא ייאמן, אבל כן, זה היה בינואר 2005, ואין לי מושג מה חשבתי לעצמי. אמרתי נתחיל, נראה מה יהיה… והנה, עשר שנים אחרי, באופן מעט סמלי, בשבוע שעבר, המילה בלוג נעלמה מהבלוג, שהפך להיות מגזין. או אתר. אני עדין לא יודע מה להגיד כשאני מספר על פורטפוליו, האם להגיד מגזין פורטפוליו או אתר פורטפוליו. כך או כך זה כבר מזמן לא אותו בלוג אישי שפתחתי אי שם ב-2005…

שלושה פוסטים פרסמתי ב-28/1/2005, כדי שמי שייכנס לא ירגיש שהוא נכנס לאיזה בלוג מסכן… האחד על עטיפת הספר ״המרפסת״ של אבשלום קווה, שיצא לאור בהוצאת עם עובד והציג צילום שצילם פאול גודמן, ובו מופיע בן גוריון בעמידת ראש על חוף הים. השני עסק בשער הידיעון למועמד לשנת הלימודים תשס״ו של בצלאל, שהציג צילום של חומת ההפרדה (מעניין איך או אם זה היה עובר היום). והשלישי על ביקורת שפרסמתי במוסף ספרים של עיתון הארץ, על ספרו של חניף קוריישי, ״הגוף״, שיצא בהוצאת זמורה ביתן. רובו של הפוסט הזה היה ציטוט מתוך הספר:

״אחיות אוחזות בחולים. רופאים מעבירים את כל חייהם בנגיעה בגופים, וזו הסיבה שצעירים הולכים לבית הספר לרפואה. רופאי שיניים וגינקולוגים אוהבים את הפְּנים האפל. ישנם עובדים, בחנויות נעליים למשל, שהתמזל מזלם לגעת באיברים מבלי ללכת לשיעורם באנטומיה. כמרים ופוליטיקאים אומרים לאנשים מה לעשות בגופם. בני אדם בוחרים תמיד את עבודתם על פי העדפותיהם בנושא הגוף. יועצי קריירה צריכים לזכור זאת. מאחורי כל ייעוד מסתתר פֶטיש״.

״יש משהו מקסים בעיני בניתוח בחירת המקצוע ע״פ היחס לגוף״, כתבתי אז, ואמרתי שמעניין מה זה אומר על מי שמבלה את רוב ימיו אל מול המחשב… אם רק הייתי יודע כמה זמן אני אבלה מול המחשב.

ואמנם, בעשר השנים האחרונות ביליתי לא מעט מול ועם המחשב. וחלק גדול מתוך הזמן הזה, חלק משמעותי, היה פה. בפורטפוליו. אני לא יודע איפה ואיך להתחיל בכלל לספר מה עבר עלי בעשר השנים האלו, וכמה מתוך זה קרה בזכות המקום הזה. אני די בשוק מזה שעברו 10 שנים, בעיקר מיכולת ההתמדה שלי. אני לא חושב שעשיתי אי פעם משהו לאורך כל כך הרבה זמן ובזו מסירות (בעצם אני כן יודע: בהמשך השנה הבן זוג ואני נחגוג 15 שנה ביחד, אז כנראה אני בכל זאת יודע משהו על ריצה למרחקים ארוכים…).

יש כל כך הרבה אנשים שאני רוצה להגיד להם תודה על עשר השנים האלו. את חלקם הכרתי קודם, את חלקם הכרתי פה, ואת חלקם אני לא מכיר בכלל, אבל אני יודע שהם קיימים בזכות התגובות והקליקים שגוגל אנליטיקס ברוב נחמדותו מעדכן אותי עליהם.

אז תודה. באמת.

וזה רק סמלי שהיום, עשר שנים אחרי, אני מבלה בבית הדפוס עם אתה נמצא כאן, מגזין מודפס, עם לוגו פורטפוליו, אחד הדברים הכי יפים שעשיתי אי פעם שלא היה יכול לקרות בלעדיכם. באמת מרגש, יופי של מתנה סידרתי לי ליומולדת…

Photo-28-01-15,-12-35-15

Photo-28-01-15,-12-17-28 Photo-28-01-15,-12-17-17  Photo-28-01-15,-12-58-00

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden