כל מה שחשוב ויפה

שליחנו המיוחד

יצא שהייתי השנה פעמיים בבלגיה, לראשונה בחיי. הביקור הראשון היה בחודש יוני, סוף שבוע ספונטני עם הבנזוג, שלושה ימים של שקט ושלווה, שגולת הכותרת שלהם הייתה חצי היום שטיילנו בברוז' הנפלאה. זו עיר מקסימה שמגיע לה פוסט משלה בפעם אחרת, אבל היא לא העניין כרגע. כשעלינו לרכבת מבריסל לברוז' יצא שעלינו בטעות (באמת!) לקרון המחלקה הראשונה. להפתעתי, זה מה שהיה מצוייר על דפנות הקרון מעל המושבים:

מיותר לציין שמאד הופתעתי: מהצבע הכתום, מהקו האיורי הנוקשה, מהקונטרסט בין השחור לכתום, בכלל מהבחירה לאייר את דפנות הקרון ולא לתקוע שם פרסומות מכוערות, ומנושא האיורים – מין חיות קדמוניות שלא בדיוק משרות אווירה רגועה ונעימה במהלך הנסיעה. מרוב תדהמה התיישבתי, ולא שמנו לב שאנחנו בקרון הלא נכון. מיד הוצאתי את המצלמה, ואלו 8 התמונות היחידות שצילמתי במהלך שלושת הימים האלו. אחרי 20 דקות מבקר הכרטיסים שישב לידנו הסב את תשומת ליבנו שאנחנו במחלקה הלא נכונה ועברנו לקרון של המחלקה השנייה, שם לא היו לא איורים, לא חיות ולא שום דבר אחר.

לפני שבועיים נסעתי שוב לשלושה ימים לבלגיה, הפעם רק לבריסל. הסיבה: ארגוני התיירות הבריסלאים הטיסו 100 עיתונאים מרחבי העולם לסיור קומיקס בעיר, כולל הקרנת הבכורה העולמית של סרטו החדש של סטיבן ספילברג, הרפתקאות טין טין. כן, אני יודע, לא רע בכלל. וכן, היה כיף. מאד.

את קורותי בבריסל אפשר למצוא בכתבה שהתפרסמה היום במוסף גלריה של עיתון הארץ (כותרת הפוסט היא גם כותרת הכתבה, שמתייחסת כמובן להרפתקאות טין טין ברחבי העולם). התוכנית הייתה די אינטנסיבית וכללה מלבד הסרט ביקור במוזיאונים, סיור ברחובות העיר וכמובן – איך לא – הרבה שוקולד, בירה בלגית משובחת, ואפלים בלגים עם תותים וקצפת ואוכל טוב למכביר. מזג האוויר היה פשוט מושלם ובריסל התגלתה שוב כעיר מקסימה למרות התדמית הלא משהו שיצאה לה משום מה. הסרט אגב היה פאן

בניגוד לאיורים הקודרים שמצאתי ברכבת לברוז', החויה בבריסל הייתה שונה. אחת האפשרויות לשילוב בין סיור באתרי התיירות של העיר לבין החיבה לקומיקס המקומי היא סיור בין בתים שעל קירותיהם מצויירים סצינות מתוך יצירות קומיקס בלגי. כ-45 קירות כאלו מפוזרים ברחבי העיר, ובמהלך הסיור הסתבר שבבריסל קירות הבתים שייכים לעיירה ולא לתושבים, והיא זו שמחליטה איפה ומה מותר לצייר, על סמך שיקולים כמו האם הבנין מיועד לשימור, אלו בניינים אחרים נמצאים בקרבת הבית ועוד.

הסיור בין הקירות מומלץ ביותר מכיוון שהוא מאפשר להכיר חלקים של העיר שלא מופיעים בהכרח במסלול התיירותי הצפוי והמקובל, והוא מראה שיש לבריסל מה להציע מבחינת קומיקס מלבד טין טין. ואם אתם מחובבי הז'אנר, אל תפספסו את הביקור במוזיאון הקומיקס ששוכן בניין ארט דקו יפהפה במרכז העיר. הנה כמה תמונות של הקירות, באחרונה מופיע גם טין טין בכבודו ובעצמו:

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden