כל מה שחשוב ויפה

איציק רנרט מונה לממלא מקום ראש התכנית לתואר שני בעיצוב בשנקר

פורטפוליו News: המועצה האקדמית העליונה של שנקר בחרה באיציק רנרט לממלא מקום ראש התכנית לתואר שני בעיצוב החל משנת הלימודים תשע״ז. רנרט יחליף את פרופ׳ דגנית שטרן-שוקן, שכיהנה כראשת התכנית מיום הקמתה

רנרט הוא מאייר וקומיקסאי מוביל, מכהן כדיקן הסטודנטים של שנקר וכחבר סגל בכיר במחלקה לתקשורת חזותית, שבראשה עמד בין השנים 2012-2007. סיים בהצטיינות את לימודיו במחלקה לעיצוב גרפי בבצלאל, התמחה באיור ב-Instituto Europeo di Design ברומא וזכה במלגת ה-Cite Internationale des Arts בפריז.לפני שהצטרף לשנקר, עמד בראש מסלול האיור במחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל ובראש המחלקה לאיור בבית הספר לאמנויות אסכולה.

במהלך השנים שימש רנרט כמעצב עיתונות ברבים מכלי התקשורת המובילים, אייר ויצר טורי קומיקס וקריקטורות בחדשות, ידיעות אחרונות, מעריב, הארץ, העיר, גלובס ועוד. היה חבר בקבוצת הקומיקס אקטוס ושימש כארט-דיירקטור במשרדי פרסום גדולים בארץ. אייר ספרי ילדים מוערכים, בהם ״האיש עם הסיפור בראש״ של יוסי בנאי ו״אלרגיה״ של יהונתן גפן. עבודותיו הוצגו בתערוכות רבות בארץ ובעולם.

איציק רנרט לצד אחת מעבודותיו שהוצגו השנה בתערוכה ״תוק תוק תוק״ בסדנאות האמנים בתל אביב

איציק רנרט לצד אחת מעבודותיו שהוצגו השנה בתערוכה ״תוק תוק תוק״ בסדנאות האמנים בתל אביב

לקריאה נוספת:
חיות משונות ואנשים מעוותים במצבים בלתי מכובדים: איציק רנרט על התערוכה ״תוק תוק תוק״
איור עכשיו: מפגש עם איציק רנרט לקראת התערוכה אומת האיור

בריאיון למוסף גלריה של עיתון הארץ, אמר רנרט ב-2009 על תפקידו כראש המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר: ״לא מעניין אותי ללמד סטודנטים למתג, לשרת אינטרסים של בעלי הון ולמכור. זה אמנם חלק מהמקצוע, אבל אני מאמין שבעיצוב יש שאר רוח והתרגשות. אני מנסה להכין סטודנטים להיענות לאתגרים משתנים. כולנו שותפים להרגשת שליחות, לא רק כלפי הסטודנטים אלא גם כלפי ישראל. אני רוצה שמבית הספר שלי ייצאו אנשי רנסנס, שישנו את השוק במקום להתאים אליו את עצמם.

״לא רק ההגדרה של המקצוע חשובה, אלא גם מה עושים אתו. בעיני, עיצוב גרפי ללא מעורבות חברתית, שלא מנסה להסתכל על העולם, הוא רק מקצוע. אנחנו מנסים ליצור מקום שיעודד סקרנות וחיפוש. מאז שאני ראש המחלקה, יש לי הרבה פחות תשובות משהיו לי בעבר. הדעות שלי פחות נחרצות, פחות ברור לי מה נכון ומה לא. אנחנו נמצאים על ציר שבצדו האחד אמנות ובצדו השני תעשייה, פרנסה ומלחמה. מבחינתי לאנשים לא מקוריים, לא יצירתיים, לא סקרנים, שלא רוצים לשנות את העולם – אין סיבה ללמוד עיצוב״.

נשיאת שנקר, פרופ׳ יולי תמיר, בירכה על המינוי ואמרה כי ״כישוריו הרבים של איציק יסללו את דרכה של התכנית לתואר שני בעיצוב לצמרת האקדמית ויאפשרו לנו להעמיק במחקר ועשייה יוצאי דופן״.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden