כל מה שחשוב ויפה

שישה זוכים ישראלים בפרסי אגודת המאיירים של ניו־יורק

פורטפוליו News: המאיירת עפרה עמית זכתה במדליית זהב מטעם אגודת המאיירים של ניו־יורק בעבור איוריה לספר ״ככה–ככה, זוזי, שמש״, שכתבה דפנה בן צבי ויצא לאור בהוצאת הקיבוץ המאוחד. האיורים יוצגו בתערוכה השנתית של האיגוד בניו יורק, לצד עבודתם של מאיירים ישראלים נוספים: עמית טריינין ועידו בק - בעבור עבודות שהוצגו לראשונה בשבוע האיור 2016; עובדיה בנישו, הדר ראובן וקרן כץ

עפרה עמית1

שישה זוכים ישראלים בפרסי אגודת המאיירים של ניו־יורק:

עפרה עמית – מדליית זהב בקטגוריית Book Series – על איוריה לספר ״ככה־ככה, זוזי, שמש״, שכתבה דפנה בן צבי ויצא לאור בהוצאת הקיבוץ המאוחד. הספר מספר את סיפורן של החתולה זוזי והכלבה שמש, שבע שנים לאחר שהופיעו בספר ״זוזי שמש״. השתיים פוגשות חברה חדשה שלא אוהבת לצאת מהבית, העונה לכל שאלה במילה אחת בלבד, ״ככה״. הן מזמינות אותה ליום ההולדת של זוזי, ולא מוותרות לה עד שהיא משתחררת ונהנית יחד עם כל החוגגים. לפני שנתיים זכתה עמית במדליית כסף של האגודה בעבור ״אי שם בחוץ״, שנוצרה בעבור התערוכה ״מסעות״ במוזיאון ישראל בירושלים.

עמית טריינין – בקטגוריית Advertising Moving Image – על איורים לקליפ ל״ירח״, שירו של ברי סחרוף מהאלבום ״ליקוטים״. האיורים נוצרו באמצעות איור על אלפי מדבקות, והוצגו לראשונה ביחד עם הקליפ בתערוכה ״ירח מודבק״ בגלריה גבירול, כחלק משבוע האיור 2016.

עידו בק. צילום: אמנון יוהס

עידו בק. צילום: אמנון יוהס

עידו בק – בקטגוריית Uncommissioned Series – על סדרת האיורים שהציג בתערוכה ״פלייגראונד״ של המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, שהוצגה בגלריה של כולי עלמא בשבוע האיור 2016. מהתור לרכבת עד לקניית דירה, בק הציג בתערוכה חוויות ישראליות בפורמטים משחקיים מאויירים, בדו ובתלת־ממד. זו השנה השנייה ברציפות שהתערוכה שמציגה המחלקה בשבוע האיור מזכה את המשתתפים בה במדליה של האגודה: בשנה שעברה זכה איתן אלוא במדליית כסף בקטגוריית פורמטים מיוחדים בעבור עבודה שהוצגה  בתערוכה ״חילופי דברים״ בשבוע האיור 2015.

הדר ראובן

הדר ראובן

הדר ראובן – בקטגוריית Book Series – על סדרת איורים לאנתולוגיית קומיקס אמריקאית בנושא פשע בעריכת ראס קיק (Russ Kick). ראובן קיבלה את השראה לאיורים מרומן של דוסטוייבסקי, ״רשימות מבית המוות״, ויצרה בהשראתו חמש כפולות ליריות.

עובדיה בנישו. מנת קרב

עובדיה בנישו

עובדיה בנישו – בקטגוריית Book Series – על ״מנת קרב״, פרויקט הגמר שלו במחלקה לתקשורת חזותית, שנקר: חוברת קומיקס צבעונית המתארת את מסעו של חייל המתגורר בצפון הארץ, לבסיס הדרומי שבו הוא משרת. הפרויקט נבחר על ידי פורטפוליו כאחד מעשרת הפרויקטים המצטיינים במחלקות לתקשורת חזותית לשנת 2015.

קרן כץ

קרן כץ

קרן כץ – בקטגוריית Editorial Series – על איור לסיפור בשם Breaking Water שנכתב על ידי Indrapramit Das, בעבור בעבור אתר Tor.com, המוקדש למדע בדיוני ופנטזיה. הסיפור הוא סיפור אהבה בין גבר לגופה מרקיבה של אשה מוכה שהוא משה מן המים, על רקע מגיפת זומבים בהודו.

*כוכבית מייצגת שדות חובה

תגובה אחת

  1. רונית בועז

    ברכות לכל המאיירים. מברוק ובהצלחה !
    רונית בועז

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden