כל מה שחשוב ויפה

חפץ אלים

פורטפוליו News: התערוכה ״חפץ אלים״ תיפתח ביום שלישי 7.3 בגלריה ויטרינה במכון טכנולוגי חולון. אוצרי התערוכה, איתי לניאדו ושירה קרת, ביקשו מ־30 מעצבים לעצב חפץ אלים על פי תפיסתם ולהציג את הפרשנות שלהם למושג. אירוע פתיחה והשקת קטלוג: 16.3

אלימות היא הפעלת כח (פיסי, חברתי, פסיכולוגי) על מנת לכפות את רצון בעל הכח על אדם, בעל חיים או קבוצה. למרות שאלימות אינה ייחודית לגזע האנושי, אין ספק שבני האדם שכללו אותה בהתמדה והביאו להתהוותה כאחד הכוחות המניעים את העולם. אפשר לזהות אלימות בכל הנרטיבים שעליהם מושתתת התרבות האנושית: מצד אחד מלחמות, חימוש וכיבוש, ומהצד השני הגנה, מרד וגבורה, כשלעיתים קרובות מתערבבים הצדדים זה בזה.

חיים פרנס

רבים רואים את מקצועות העיצוב כמקצועות הומניסטיים, כאלו השמים את האדם במרכז. ועם זאת, את כל החפצים יצר אדם; גם את הנוראים שבהם. לקראת התערוכה – שמוצגת בישראל של שנת 2017, תקופה שבה האלימות נוכחת במידה ניכרת ומעצבת את סדר היום וגבולות השיח של החברה הישראלית – התבקשו המשתתפים לעצב חפץ אלים על פי תפיסתם. החפצים המוצגים בתערוכה בוחנים את המושג אלימות ממגוון זוויות: מקצתם מבקרים, מקצתם מציעים פתרונות, מקצתם מאמצים את טבעם האלים ומקצתם מפליגים למחוזות הדמיון.

נגה שמשון

משתתפים: לוקה אור, תמרה אפרת, מאיה בן דוד ואורי בן צבי, דנה בן שלום, עידו ברונו, טל גור, דב גנשרוא, חנן דה לנגה, עפר זיק, עדי זפרן ויסלר, נעם טבנקין ואורן ארבל, עזרי טרזי, רון יוסף, ערן לדרמן, עפר ברמן, עידן נויברג וגל בולקא, סטודיו Reddish: נעמה שטיינבוק ועידן פרידמן, קובי סיבוני, אילון ערמון, אלינור פורטנוי, חיים פרנס, יוליה צוקרמן, מיכאל ציזנובסקי, גלית שבו, יואב שביט, נגה שמשון.

נעילה: 4.4
אירוע פתיחה והשקת קטלוג: 16.3
יום עיון: 28.3

מאיה בן דוד ואורי בן צבי. צילום: איה וינד

מאיה בן דוד ואורי בן צבי

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden