כל מה שחשוב ויפה

לילה ושחר בסדנאות האמנים

פורטפוליו News: תערוכת היחיד של אלין אלג׳ם, לילה ושחר, תיפתח בשבת 22.4 בסדנאות האמנים, תל אביב. אוצרת: ורד זפרן־גני

אלין אלג׳ם, אנחנו, 2017. צילום: אלעד שריג

במרכז תערוכת היחיד החדשה של האמנית אלין אָלַגֵ׳ם עומד מיצב רב מדיומלי המורכב מציור גדול ממדים, עבודת וידיאו ועבודת פיסול. התערוכה עוסקת ונעה סביב המעברים בין מצבי ערות ושינה, גאות ושפל, נוכחות והיעלמות או התפוגגות.

התערוכה מתרחשת כמו בזירת דמדומים שבין ערות לשינה, בין חלום לבדיה, ומציפה סיפורים על הרס עצמי, תקווה לאהבה, על כוחה של הבדידות והיצר המניע את יצירתה של אלג׳ם – הצלילה לתהום החשוכה. בתערוכה תוקרן עבודת וידאו שבה מופיעה אלג׳ם עם גבה אל הצופה כשפניה לים. המבט אל הים מעלה תהיות אוניברסליות בדבר צלילה אל הלא ידוע והלא מוכר. קונפליקטים פנימיים אלו הם המתניעים את יצירתה של אלג׳ם. לצד עבודת הווידאו יוצגו עבודות חדשות אשר ממשיכות את עיסוקה של האמנית עם נושא המגדר ושאלות הייצוג העולות בעקבותיו.

מתוך ספר האמן של אלין אלג׳ם

כמו כן, כחלק מהתערוכה, יראה אור ספר הביכורים של אלג׳ם שבו לראשונה חושפת האמנית את כתביה. ספר האמנית נדמה כיומן אישי המכנס ומפזר את הרכב חומרי הגלם שמהם נבנתה התערוכה – רישומים הנעים מקונקרטי למופשט המבקשים להפעיל קשרים בין מציאות ודמיון. בכל רישומיה המוצגים בספר מתואר בן זוגה של האמנית, שחר, ובכך נחשף הממד הביוגרפי של התערוכה. ספרה, המוביל את הצופה לקריאה תוך כדי סיבוב, מתייחס לתנועה המעגלית המתקיימת בבסיס התערוכה שלעיתים מסחררת אך יותר מכל, מְנִיעָה.

שיח גלריה: 27.5 בשעה 12:00
נעילה: 27.5

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden