כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לאתר החדש שלנו

לכבוד יום ההולדת ה־13 (!) של פורטפוליו - שהתקיים בחודש ינואר - החלטנו שמגיעה לנו מתנה שווה במיוחד: אתר חדש. ואם כבר אתר חדש אז גם כתובת חדשה: prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

אמנית: שרה קמניקר. צילום: סמדר ליאני

מעבר לחומר: מחשבות על קרמיקה ישראלית במפגש הרצאות בבית בנימיני

פורטפוליו Promotion: שלומית באומן ויובל דלשד ירצו על קרמיקה ישראלית וכלי אוכל בריאים במפגש שלישי בסדרת ההרצאות ״מעבר לחומר״ בבית בנימיני ביום שישי 9.2

מפגש שלישי בסדרת ההרצאות ״מעבר לחומר״ בבית בנימיני, יתקיים ביום שישי 9.2, תחת הכותרת ״מחשבות על קרמיקה ישראלית״. המפגש ייפתח ב־10:30 בהרצאתה של שלומית באומן ״מה הסיפור שלה? מחשבות ושאלות על ההיסטוריה של אמנות הקרמיקה בישראל״. ההרצאה תעסוק בהיבטים ובמאפיינים של המקורות ההיסטוריים הייחודיים של אמנות הקרמיקה המקומית ובהיבטים של ייצוגיה העכשוויים. שלומית באומן היא אמנית, מרצה בכירה במחלקה לעיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי חולון ואוצרת ראשית של גלריה בית בנימיני.

אמנית: שרה קמניקר. צילום: סמדר ליאני

ב־11:30 הרצאתו של יובל דלשד ״קרמיקה מקומית ובריאות״ עוסקת בכלי קרמיקה ייעודיים לאוכל בריא. על פרמנטציה, אידוי, הנבטה ואפיה בכלי קרמיקה מקומיים ועל תהליך העיצוב והייצור הייחודי שלהם. דלשד הוא במאי סרטים ומקים חברת ״פשוט – כלי חימר למטבח בריא״.

בנוסף, ניתן לבקר בתערוכות המוצגות בבית בנימיני, התערוכה LOOK ALIKE מציגה מבחר כלים של מפעלי הקרמיקה התעשייתית בישראל מאוסף מיקה אדלר. האוסף לגווניו מאפשר לנו הצופים להתחקות אחרי קרמיקה תעשייתית ישראלית ולבחון דקויות של כתב יד אישי בעיטור הכלים שנוצר, בדרך כלל על ידי אמניות ואמני חומר וציירות שעבדו במפעלים.

פשוט – כלי חימר למטבח בריא (צילומים מ"ל)

המפגש מתקיים במסגרת סדרת ההרצאות של בית בנימיני ״מעבר לחומר״ בהשתתפות מרצים שונים על מגוון נושאים: חיבורים בין קראפט, עיצוב ואמנות; מה בין ייצור סדרות קטנות לייצור המוני; אופן הצגת אובייקט – פיזי וירטואלי; תהליכי אוצרות מסקרנים בחללים לא שיגרתיים; פלטפורמות שיווק עכשוויות של אובייקטים שימושיים או לא שימושיים ועוד.

דמי כניסה להרצאות: 50 שקל, בהרשמה מראש: בטלפון 03-5182257 או במייל benyaminiccc@gmail.com. בית בנימיני המרכז לקרמיקה עכשווית, רחוב העמל 17, תל אביב. 

קרמיקה מאוסף מיקה אדלר. צילום: שי בן אפרים

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden