כל מה שחשוב ויפה
נאוה הראל־שושני בבית גורדון לונדון. צילום: תמר פליישמן

הרשימה המשותפת // 26 ביולי 2018

ספרי האמן של הגר ציגלר בנולובז; סיור בין צעצועיזם לגולגלות בחולון; אשכול תערוכות ״אָמָּנְאוצֵר״ בבית גורדון־לונדון בראשל״צ

אמנים אוצרים מציגים בראשל״צ

באשכול התערוכות ״אָמָּנְאוצֵר״, שייפתח במוצאי שבת בגלריה העירונית בית גורדון־לונדון בראשון לציון, יציג אריה ברקוביץ׳ את התערוכה ״איפה אריה?״, רוני וחדוה ראובן ״מדורת השבט\ת״, ונאוה הראל־שושני ״מציאות תפורה״. האוצרות אפי גן ודורון פישביין הזמינו אמנים שהם אוצרים בעצמם, הפועלים בגלריות ציבוריות שונות ברחבי הארץ. ההכנה לתערוכות לוותה בשיחות על אוצרות ועל אמנות, וגם הן מוצגות בגלריה. 

אריה ברקוביץ׳. צילום: אברהם חי

רוני וחדוה ראובן. צילום: עמרם כהן

נאוה הראל־שושני. צילום: תמר פליישמן

בתערוכה ״איפה אריה?״ ברקוביץ׳, מנהל בית האמנים בתל אביב, מציג עבודות ציור, רישום ופיסול, המגדירות יחד שפה אישית, מודולרית, בעלת מוטיבים חוזרים, דקל, בית, ענן, של הפרסונה האמנותית של היוצר. ריבוי העומד בניגוד ל״לבד״ העולה מתוך כל יצירה. רוני וחדוה ראובן מציגים עבודת הצבה משותפת, המכילה סימנים בציור ובחומר למקום, מרכז קומוניקציה ארכיטיפי. עבודות החומר של חדוה לקוחות מעולמות בהם הצורה היא גולמית. ניסיון ללכוד משהו ראשוני – טביעת כף, תבליט מערה ואולי אף כלים ממטבח קדמוני. אצל רוני הציור על עץ מקבל תפנית, העצים נעשים דקים כבמשחק ״דוקים״ ענקי, דוקרים, יוצאים מן הקירות לעבר המרכז, כחניתות של שבט קדמון.

נאוה הראל־שושני מציגה אובייקטים וצילומים מטופלים. צילומי עיתונות המכים בבטן הרכה, מעמתים את העין והדעת עם המציאות הכואבת של המעבר במחסומים ועם אירועים קשים בשטחים, הופכים לפתייניים לרגע, כשכיות חמדה. פעולה המכריחה את הצופה לצפות רגע ארוך יותר בצילום. נעילת התערוכה: 25 באוקטובר.

חגית פלג רותם

הגר ציגלר

הגר ציגלר יוצרת ספרים

הערב תיפתח תערוכת יחיד לשלושה ימים להגר ציגלר בגלריה נולובז‎‎‎ (זבולון 17, תל אביב). Faded but Not Forgotten היא סדרה של שישה ספרים שנעשו בעבודת יד ונוצרו מהקדשות, חתימות, קיפולים, כתמים וסימנים אחרים שנמצאו בספרים שנתרמו לספרייה באוניברסיטה האמריקאית־יהודית בלוס אנג׳לס: ספרי בישול, אטלסים, ספרי היסטוריה, ספרות ילדים. הפרויקט נולד מתוך מסורת הגניזה והניסיון להתמודד עם שימור של דבר שהוא יקר ערך בעבורנו, אבל איבד את השימושיות שלו. בשבת 28.7 בשעה 19:00 תתקיים שיחה על הפרוייקט עם האמנית מורן שוב.

יובל סער

טל טנא־צ׳צקס. צילום: רן יחזקאל

גיל ריבה וטל טנא־צ׳צקס משחקים בצעצועיזם

מחר (שישי 27.7) יתקיים סיור מודרך על ידי האוצרים בשתי תערוכות הקיץ של חולון. בשעה 10:00 יתקיים בגלריית החווה הסיור בתערוכה ״בראש טוב״ בהדרכת אוצרת התערוכה קרן שפילשר. משם מומלץ להמשיך אל גלריית המשכן בית מאירוב, שם יתחיל בשעה 11:30 סיור בתערוכה ״צעצועיזם״ בהדרכת אוצרי התערוכה והאמנים גיל ריבה וטלי טנא־צ׳צקס. בתערוכה זו מציגים טנא צ׳צ׳קס וריבה את עבודותיהם העשויות מצעצועים ויוצרים זירת התרחשות צבעונית ובלתי צפויה. במרחב שבין שתי קומות הגלריה הם מאפשרים הצצה לחדר הצעצועים הפרטי שלהם ומציגים עולם קסום ועשיר ברבדים, כשהיצירות המוצגות בו עטופות בזיכרונות, בנופי ילדות, בתשוקות, בחלומות, בפחדים ובאובססיות.

יובל סער

*כוכבית מייצגת שדות חובה

מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden