כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

פרופ׳ יעל מוריה. צילום: Julia Karelic Merkel

פרופ׳ יעל מוריה נבחרה לעמוד בראש הפקולטה לעיצוב והתכנית לתואר שני בעיצוב בשנקר

פורטפוליו News: יעל מוריה נבחרה לתפקיד דיקנית הפקולטה לעיצוב ולראש התכנית לתואר שני בעיצוב בשנקר. מוריה כיהנה בשנתיים האחרונות כדיקנית בפועל ומאז 2014 עמדה בראש המחלקה לעיצוב פנים, מבנה וסביבה

המועצה האקדמית העליונה של שנקר בחרה בפרופ׳ יעל מוריה לדיקנית הפקולטה לעיצוב ולראש התכנית לתואר שני בעיצוב. מוריה כיהנה בשנתיים האחרונות כדיקנית בפועל, לאחר שהחליפה בינואר 2017 את קודמה בתפקיד, פרופ׳ ירום ורדימון, ועמדה מאז 2014 בראשות המחלקה לעיצוב פנים, מבנה וסביבה.

מוריה היא אדריכלית נוף, מומחית לבינוי ערים ותכנון עירוני ואוצרת. ב־15 השנים האחרונות לימדה במוסדות המובילים בארץ, בהם בצלאל, אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה הפתוחה והטכניון, שם כיהנה כפרופ׳־חבר בפקולטה לאדריכלות ובינוי ערים עד לשנת 2014. בנוסף היא שותפה־מייסדת של משרד האדריכלות מוריה אדריכלים/סטודיו מא, שבין היתר אחראי על חידוש רחוב אבן גבירול, מתחם כיכר אתרים ובריכת גורדון בתל אביב, שיקום אתר חירייה ותכנון עתידי למרחבים עירוניים בבאר שבע. לאחרונה הובילה את התכנון לחידושה של כיכר דיזנגוף ההיסטורית בלב תל אביב.

לצד הפרקטיקה המקצועית אצרה מוריה תערוכות רבות בתחום התמחותה, בהן את Back to the Sea בביתן הישראלי בביאנלה של ונציה (2004), את הביאנלה לאדריכלות הנוף של בת ים ואת התערוכה ברשות הרבים, מחווה לגנן אברהם קרוון, שהוצגה בביתן הלנה רובינשטיין של מוזיאון תל אביב.

״אני מחכה להתאים את הפקולטה לעיצוב למגוון הכישורים של המאה ה־21, הכוללים חשיבה ביקורתית ויכולת לייצר עמדה כלפי העולם״, אומרת מוריה על המינוי. ״אני לא מאמינה שיש לנו רק שישה או שבעה מקצועות בעיצוב – אלא הרבה יותר. אם נתחיל להסתכל על המחלקה בתור מרכז ידע, ועל הסטודנט בתור זה שיכול להרכיב את הידע, נוכל לפתח עיצוב שמייצר מערכות יחסים מורכבות בין האדם לאוביקט, בין אוביקט לאוביקט, בין אדם לחלל ובין האוביקט למרחב.

״לא מדובר כאן רק במניפסט: אני רוצה שהסטודנטים יבינו את גודל האחריות שלהם כמעצבים ושישאלו את השאלות החשובות, כמו למי אני מחויב? למי שמשלם את הכסף או למי שבעבורו אני מעצב את המוצר? חלק מהתפקיד האינטלקטואלי שלנו הוא לא להרפות, לשאול שאלות ולייצר הגדרות חדשות בתוך עולם שהקבוע היחיד שלו – זה ההשתנות שלו״.

תגובה אחת

  1. יצחק שכטר האגודה הישראלית לאופנה וטקסטיל IFT

    מאחלים ליעל מוריה הצלחה בתפקידה כראש פקולטה לעיצוב והתכנית לתואר שני בעימוב
    בשנקר ..עלי והצליחי והביאי את כל מחלקות העיצוב בשנקר למהפכה 4.1
    הכל התחיל ומתחיל ב ט ק ס ט י ל

Comments are closed.

הוסיפו תגובה
פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden