כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

יהושע גוטמן. צילום: מ״ל

אדריכל יהושע גוטמן נבחר לעמוד בראש המחלקה לעיצוב פנים, מבנה וסביבה בשנקר

פורטפוליו News: יהושע גוטמן נבחר לראש המחלקה לעיצוב פנים, מבנה וסביבה בשנקר. יחליף את פרופ׳ יעל מוריה שכיהנה בתפקיד משנת 2014

המועצה האקדמית העליונה של שנקר בחרה ביהושע גוטמן לראש המחלקה לעיצוב פנים, מבנה וסביבה. גוטמן, אדריכל, בוגר התכנית לאדריכלות מתקדמת באוניברסיטת קולומביה, ניו יורק, ואקדמאי בעל 20 שנות ותק בתחום ההוראה, בארץ ובעולם, יחליף את פרופ׳ יעל מוריה שכיהנה בתפקיד משנת 2014.

ב־16 השנים האחרונות שימש כמרצה בכיר בפקולטה לעיצוב במחלקה לאדריכלות בצלאל. בנוסף הוא משמש כשותף במשרד האדריכלים ״גוטמן אסיף אדריכלים בע״מ״, שמוביל פרויקטים בארץ ובעולם שיצרו ונוצרו, בין השאר, דרך שיתופי פעולה אקדמיים. לצד עבודתו האקדמית  ערך גוטמן את הספר ״חולמים על בית״ (בשיתוף אוסנת תדמור ואלעד הורן). הספר נולד מתוך המחאה החברתית של 2011, ועוסק במשבר הדיור והבניה לגובה בישראל.

״האווירה הגלובאלית הנוכחית נמתחת בין שינויים טכנולוגיים מהירים לבין תפישות פוליטיות־תרבותיות, שלא בהכרח נפגשות עם התמורות, היא הזדמנות נהדרת לבחינה ודיון מחודשים על תפקיד האקדמיה״, אומר גוטמן על חזונו למחלקה. ״בעתיד הקרוב, מקצועות העיצוב יצטרכו להתמודד עם נושאים סביבתיים הקשורים בתחבורה ואוטומטיזציה, פיתוח חומרים, אקולוגיה וסביבה, תזונה ובריאות, בינה מלאכותית ואף על הקשר בין האדם למכונה.

״מתוך שאיפה לשפר את מרחב חיינו, דרך ביקורת, עיצוב ויצירתיות באמצעים שונים, אפשר יהיה לשכלל ולפתח מודלים פדגוגיים למעין חממה אקדמית ניסיונית, המשלבת בין הדיסציפלינות השונות הקיימות בשנקר, ולהפעיל רשת של שיתופי פעולה עם התעשייה ובין אקדמיות שונות בארץ ובחו״ל״.

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden