כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

שים אדרי, מעצב הבית של שכטר בוטיק. צילומים: איליה מלניקוב

שים אדרי: שונה זה שווה

פורטפוליו News: ליהיא לפיד, ג׳ני צרוואני, רותי ברודו, עילי בוטנר, דפנה לוסטיג, תום יער, ליאת הר לב ונוספים התנדבו לרגל יום האוטיזם הבין־לאומי לצילום פרויקט חברתי שיזם המעצב שים אדרי. ההכנסות יועברו כתרומה לעמותה לילדים בסיכון - מרכז לטיפול וחקר באוטיזם

לרגל יום האוטיזם הבין־לאומי, שיחול ב־2 באפריל, יזם שים אדרי, מעצב הבית של חברת שכטר בוטיק, פרויקט יצירתי בשם ״שונה זה שווה״. מטרת הפרויקט לעורר מודעות בחברה להשכיל לאמץ לחיקה גם את השונה, ובסיומו יועברו ההכנסות כתרומה לעמותה לילדים בסיכון – מרכז לטיפול וחקר באוטיזם.

בעבור אדרי משמעותו של ״שונה זה שווה״ היא כפולה: להיות שונה זה שווה, כי כל אחד מאיתנו שונה מהאחר, ובו זמנית להיות שונה זה גם לגמרי שווה. אדרי מכיר את הנושא מקרוב: אלמה, ביתו בת השלוש, אחות תאומה לאסיה, אובחנה על הרצף האוטיסטי. מאותו יום דואגים הוא ובן זוגו טל ליצור בעבורה סביבה חמה, תומכת ונורמטיבית ככל האפשר, לצד הגברת המודעות בקרב הקהל הרחב.

זו השנה השנייה שבה מקדם אדרי פרויקט, שבסיומו מועברות ההכנסות כתרומה. השנה הוא עיצב סדרת כריות, שבמרכזן לוגו שעיצב בצורת עין פתוחה ושבמרכזה לב שנרקם בכל כרית. ״משמעות הסמל היא לראות מולנו את הזולת ובתוך כך גם את השונים מאיתנו״, הוא אומר. ״חובתנו כחברה לפעול לשנות, ולו במעט, את האופן שבו אנו רואים ושופטים את השונים מאיתנו. מתוך בורות אנחנו נוטים להירתע מהשונה״.

יואב מאיר

בתוך כך נרתמו ידוענים לקחת חלק בפרויקט. ליום הצילומים שנערך בשכטר בוטיק בתל אביב הגיעו רותי ברודו, עילי בוטנר, גיל ריבה, דפנה לוסטיג, פאולה רוזנברג, ליהיא לפיד, יואב מאיר, ג׳ני צרוואני ושחף סגל. הם הצטלמו עם סדרת הכריות ושיתפו בגילוי לב היכן הביטוי ״שונה זה שווה״ פוגש אותם.

ליהיא לפיד, אמא לבת על הרצף האוטיסטי, סיפרה על חשיבות התגייסות המשפחה. עילי בוטנר, שאחיו הבכור חולה, מזכיר אותו בכל הופעה ואף כתב את רוב שיריו סביב הנושא הכאוב שמעסיק אותו. דפנה לוסטיג גדלה בחיק אביה הנכה על כסא גלגלים; יואב מאיר סיפר על משחקי הבובות בגן והתמיכה הבלתי פוסקת של הוריו; ג׳ני צרוואני על קשיי הקליטה כעולה חדשה; פאולה רוזנברג על השונות בלא להיות רזה וחטובה; ורותי ברודו שרואה דווקא את היופי והיתרון בלהיות שונה. אשתקד רתם אדרי את השפים חיים כהן וישראל אהרוני לעצב סדרת פלסמטים מעוצבים שזכו להצלחה רבה.

פרויקט ״שונה זה שווה״ כולל כריות במגוון גדלים ומחירים שנעים בין 300-300 ש״ח והדומים במחיר 1,570 ש״ח. להשיג בשכטר בוטיק, רחוב הרצל 65, תל אביב. ההכנסות יועברו לעמותה לילדים בסיכון – מרכז לטיפול וחקר באוטיזם.

ליהיא לפיד

עילי בוטנר

פאולה רוזנברג

גיל ריבה

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden