כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

תואר שני באמנויות M.F.A: יערה צח / ללא שם. צילום: מ״ל

ביום שישי: יום פתוח לתכניות התואר השני בבצלאל

פורטפוליו Promotion: יום פתוח לחמש תכניות התארים המתקדמים של בצלאל יתקיים ביום שישי 29.3 בבית הנסן בירושלים; יום פתוח נוסף – בחודש הבא בתל אביב

בצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים, חוגגת עשור לבית הספר לתארים מתקדמים, המאגד את חמש התכניות לתואר שני: תואר שני באמנויות (M.F.A), תואר שני בעיצוב תעשייתי (M.Des), תואר שני במדיניות ותיאוריה של האמנויות (M.A עם ובלי תזה), תואר שני בעיצוב אורבני (M.Urb.Des) וכן התואר החדש והיחיד מסוגו בארץ בתקשורת חזותית (M.Des).

ביום שישי הקרוב, 29.3 בשעה 10:00, יתקיים יום פתוח לכל תכניות התואר השני בבצלאל, בבית הנסן בירושלים (רח׳ גדליהו אלון 14), שם גם מתקיימים הלימודים עצמם. במהלך היום הפתוח יוכלו המתעניינים להיחשף לתכניות השונות, לפגוש את ראשי התכניות, להכיר סטודנטים ומרצים ולקבל הסבר על מבנה ותכנית הלימודים.

יום פתוח נוסף יתקיים ביום שני, 29 באפריל, בשעה 17:00 ברחוב סלמה 60, תל אביב. לפרטים על הימים הפתוחים ולהרשמה: masters.bezalel.ac.il

בצלאל חרטה על דגלה לשמר את המסורת, המורשת וההיסטוריה, ולצד זאת לפעול תמיד בקדמת הטכנולוגיה ובחזית היצירה העולמית. התכניות לתואר שני (כולן דו־שנתיות) מכשירות את הסטודנטים ליצירה, עיצוב ופיתוח חדשניים, ומקפידות על שיתופי פעולה בין־לאומיים וקשרים הדוקים עם מוסדות מובילים מקבילים בעולם.

תואר שני בתקשורת חזותית M.Des: עדי טקו ונטע בן חורין. צילום: מ״ל

תואר שני בתקשורת חזותית

התכנית לתואר שני בתקשורת חזותית היא היחידה מסוגה בישראל, ופועלת כחממה פורצת דרך לפיתוח פרויקטים חדשניים בשדה התקשורת החזותית. התכנית מיועדת למעצבים ומעצבות שהפגינו מצוינות בלימודי התואר הראשון או בפעילותם המקצועית, ומזמינה אותם לפתח את המומחיות המקצועית שלהם, לחקור את שדה התקשורת החזותית ולרכוש מיומנויות חדשות, שיכשירו אותם להוביל תהליכי עומק ולפעול כסוכני שינוי במרחבים החזותיים, התרבותיים והטכנולוגיים של המאה ה־21.

במרכז תכנית הלימודים עומד פרויקט מרכזי, מעשי ומחקרי, שאותו מפתחים הסטודנטים והסטודנטיות במשך שנתיים, בליווי מומחים ומומחיות בתחומי התקשורת החזותית, התיאוריה והטכנולוגיה. לצד היותה מעבדת חקר, המעודדת סקרנות, חשיבה ביקורתית, יצירתיות ויוזמה, פועלת התכנית בדיאלוג מתמיד עם המרחבים שבהם מעצבים ומעצבות פועלים באמצעות שיתופי פעולה, סדנאות אורח ומפגשים עם מעצבים, מעצבות, חוקרים וחוקרות מובילים מהארץ ומהעולם.

*הענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה.

תואר שני בעיצוב תעשייתי: The M.Des Roadshow 2018. צילום: מריה שרף

תואר שני בעיצוב תעשייתי

התכנית מכשירה מעצבים ויוצרים יוצאי דופן לתפקידי מנהיגות בעולם משתנה. בתכנית שלושה מסלולים: ניהול עיצוב, אודות עיצוב ועיצוב וטכנולוגיה, בהם מקנים לסטודנטים כלים, ידע ומסגרת לימודית יצירתית. כל אחד מהמסלולים מכין את המעצבים למאה ה־21 באמצעות דגש על עיצוב תהליכים, עיצוב מערכתי, מחקר וביקורת ואסטרטגיה כוללת. התכנית מושתתת על ההנחה כי מעצבים הם סוכני שינוי המאפשרים חיבורים בין־תחומיים, התבוננות חדשה על בעיות והצעת פתרונות ומהלכים מקוריים.

לשם כך התכנית מייצרת הזדמנויות להתנסות בעבודה מעשית במגוון תחומים: בהיי־טק ובתעשייה, בעולם האוצרות והאמנות, בעולם האקדמיה והמחקר, במגזר השלישי וברשויות המקומיות – כמו גם במסגרות של שיתופי פעולה בינלאומיים.

תואר שני בעיצוב אורבני

תכנית בין תחומית ופורצת דרך, המכשירה אנשי מקצוע בעלי ידע רחב־אופקים ובסיס תיאורטי מעמיק, לעיסוק בעיר העכשווית בארץ ובעולם. התכנית מבוססת על תחומי ידע מגוונים, ובמרכזה זיקה בין לימודים מעשיים במסגרת סטודיו ובין לימודים עיוניים תיאורטיים ומתודולוגיים. התכנית מהווה חלק מרשת של שיתופי פעולה מקומיים ובינלאומיים וצומת מקצועי לדיון בסוגיות עיצוביות ותכנוניות בעיר.

עבודת הסטודנטים והמרצים בתכנית מבוססת על מעורבות אקטיבית בחיים העירוניים במרחב האורבני. הלימודים בירושלים מספקים הזדמנות למחקר מורכב ורב רבדים, שהוא בו זמנית גם מייצג וגם ייחודי, ומאפשר מפגש בלתי אמצעי וישיר עם סוגיית העיצוב האורבני בשדה הישראלי.

תואר שני בעיצוב אורבני M.Urb.Des. צילום: מ״ל

תואר שני באמנויות

תכנית ייחודית מסוגה בישראל המכשירה אמנים המסוגלים להחזיק סטודיו פעיל ופורה בתל־אביב. בהסתמך על אבני היסוד שהסטודנטים רכשו במהלך לימודי התואר הראשון ולאחריהם, התכנית פועלת כ״חממה״ רעיונית התומכת בבניית גוף עבודות מגובש, מקורי, חקרני וניסיוני המוצג במסגרת תערוכת הגמר. התכנית כוללת טווח פעילות בין־לאומי רחב בשיתוף מרצים, אמנים, תכניות מקבילות ברחבי העולם (חילופי סטודנטים) ותכניות רזינדסי ייעודיות לתלמידי התכנית.

מערך הלימודים משלב דיסציפלינות מגוונות כדי לאפשר לסטודנטים להיחשף למנעד רחב ככל האפשר של כיווני פעולה הכוללים: התנסות בביקורת, העמדת תערוכות, עבודת סטודיו, יצירת קשרים מקצועיים עם גורמים בשדה האמנות, מחקר שטח, מחקר היסטורי ותיאורטי, הקמת פלטפורמות לשיתוף ידע ועוד. בלב התוכנית עומדת התפיסה כי אין תחליף למפגש המשמעותי שבין אמן בכיר לאמן צעיר וכל סטודנט מקבל סטודיו אישי.

תואר שני במדיניות ותיאוריה של האמנויות

התכנית מציעה תואר מוסמך (מ.א. עם תזה ובלי תזה) במדיניות ותיאוריה של האמנויות – בשתי מגמות: אוצרות וכתיבה ביקורתית. זוהי תכנית ייחודית המכשירה אוצרים ואוצרות, בעלי גלריות, בעלי תפקיד במוסדות אמנות אחרים, כותבי וכותבות ביקורות, כותבי קטלוגים וחוקרי תרבות ואמנות. התכנית פונה לאנשי ולנשות מקצוע עם ידע רחב אופקים ובסיס עיוני מעמיק של עולם התרבות. עם סיום הלימודים, התוכנית בשיתוף עם מוזיאון ישראל, מציעה קורס ייחודי המעניק תעודת אוצרות מוכרת על ידי משרד התרבות.

מדיניות ותיאוריה של האמנויות: פרויקט באוצרות – עמית שמאע, עבודות של עילית אזולאי. צילום: דור קדמי

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden