כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

בעלות מלאכה, ענת גלזר ודורון שי. צילום: מ"ל

PLAY! פסטיבל משחקים וטכנולוגיה בבית הנסן

פורטפוליו Promotion: פסטיבל המשחקים והטכנולוגיה PLAY! יתקיים בבית הנסן בירושלים בחול המועד פסח 23־25 באפריל

בחול המועד פסח (23־25.4) יתקיים בבית הנסן בירושלים פסטיבל PLAY! אירוע של ״משחק חופשי״ שיכלול סדנאות, הפעלות ומשחקים חדשניים, שנבחרו, נבנו ועוצבו במיוחד עבור הפסטיבל. משחק חופשי, שבו מחליטים הילדים איך, עם מי ובמה לשחק ללא התערבות המבוגרים, הוא אחת מצורות המשחק העשירות ביותר. זהו משחק ללא חוקיות מובנית מראש, שבאופיו הוא פתוח ובעל יכולת שינוי המעודד יצירתיות ודמיון. למרות ההסכמה על חשיבותו, ההזדמנויות למשחק חופשי הולכות ונעלמות.

ככל שאנו מנסים לשלוט בפעולות והחוויות שעוברים הילדים כך אנו יוצרים עבורם ועבורנו מציאות מדומה ותבניתית בה הם מעבירים את ילדותם ואנחנו את ההורות. הפעילויות בפסטיבל PLAY! חוגגות את הרעיון של משחק חופשי ופתוח, ומשחקות על התפר שבין האנלוגי לדיגיטלי ובין טכנולוגיות מתקדמות לבסיסיות. הפעילויות התגבשו סביב ארבעה רעיונות מרכזיים: חצר גרוטאות, משחק פתוח, יש מאין והרפתקה.

בישול מולקולרי, שף שחר דבח. צילום: אייל יאסקי וייס

מודל חצר הגרוטאות הוא שיטה חינוכית לבנייה והפעלת חצר בגני ילדים, המאפשרת משחק חופשי עם מגוון החומרים המרכיבים את עולם הילדים ונלקחו מתוך העולם האמיתי. ״בסיסים למשחק חופשי״ הלקוחים מהפדגוגיה יהיו ממוקמים בחללים פתוחים וסגורים ברחבי הנסן, יורכבו מחומרים מגוונים ויזמינו לשינוי, הוספה, משחק והמצאה – משחק המבוסס על דמיון ושחרור מתבניות.

סביב הרעיון של ״משחק פתוח״ יוצגו משחקים פתוחים קונסטרוקטיבים, או משחקים העשויים יחידות בסיס פתוחות עם חופש התפתחות ובנייה כיד הדמיון. הדוגמה המפורסמת ביותר לכך היא לגו.

״יש מאין״, שהוא אולי הרעיון הבסיסי והחשוב ביותר, יתרכז בחדוות היצירה והיצירתיות. כאן הדגש יהיה על עצם הבניה וההמצאה כנקודת עניין ומקור לסיפוק והעצמה תוך התנסות בתכנון, אימפרוביזציה והגשמה של רעיון מדומיין. לא מדובר רק על יצירה במובן הקלאסי של ציור והדבקה, אלא גם על בישול, בניה, מוסיקה ואף ריקוד.

״הרפתקה״, כשמה כן היא. חוויה מרגשת, מרתקת ולא נודעת. אולי תדעו היכן היא מתחילה אבל לא איפה תסתיים וכיצד. בין אם זו חידה הדורשת את מלוא הריכוז, המחשבה והדמיון או הצגה המאפשרת לצלול לתוך עולם חדש, מפתיע ומהנה.

טעימה מפעילויות הפסטיבל:  מתחם גיימינג עם משחקי Minecraft, Roblox, סדנאות תנועה בשיטת גאגא משותפות להורים וילדים, בישול מולקולרי לילדים, יצירת מוזיקה עם לופר, חדר אנימציה באור וחול, חדר משחקי עץ מיוחדים, מכונות שמציירות ציורים, חדרי חידה מסתוריים, מתחם לגו ענק, הקרנת סרטים לילדים ומופע תיאטרון הבובות של אפרת הדני ותיאטרון הקרון.

בגינה יקום מגרש משחקים ואוהלי טיפי. הכניסה והמשחקים ללא תשלום, על בסיס מקום פנוי (חלקם בהרשמה מראש).

לפרטים והרשמה: https://hansen.co.il/event/פסטיבל-play/

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden