כל מה שחשוב ויפה

ברוכים הבאים לפורטפוליו

ספרו לנו על פרויקטים חדשים ומלהיבים. ליצירת קשר ולפרטים נוספים – hi@prtfl.co.il

מגזין פורטפוליו מפרסם מידי יום כתבות, ראיונות, ביקורות וחדשות בתחומי העיצוב, האמנות והאופנה. למגזין, שהוקם בשנת 2005, עשרות אלפי קוראים מידי חודש, והוא משמש בנוסף כפלטפורמת תוכן לתערוכות, לסיורים בארץ ובחו״ל, למפגשים עם יוצרים ועוד.

קראו עוד על פרוטפוליו

טלי קלנר גזית, מגדיר צמחים. צילומים: יסמין ואריה צלמים (סטודיו), רבקה גלעד (תערוכה)

עבודה בעיניים // טלי קלנר גזית

טלי קלנר גזית מציגה בגלריה B.Y5 מגדיר צמחים משלה, עשוי מפורצלן בשילוב משיכות מכחול, שניסחה תוך כדי שיטוט בנופי הארץ

הפרטים טכניים

מגדיר צמחים, גלריה B.Y5 (אוצרת: מיכל מרחב), בר יוחאי 5, תל אביב. נעילה 22.6

מי אני

טלי קלנר גזית, מעצבת רב־תחומית. המפגש של החמר האציל, הפורצלן, בשילוב משיכות המכחול, מרתק אותי. הידע והניסיון בקליגרפיה מהווים עוגן לעבודות מינימליסטיות בחומר ובצבע, אני אוהבת את הבלתי צפוי בעבודה. הקנים המועדפים עלי הם אלה שהשתנו במהלך השרפה, שהרקינו ראש קלות או נסדקו.

המקריות הזו, כמו המקריות בטבע, מעוררת עניין. וכשהטעויות מתרחשות, למדתי מהיפנים את סוד ה־KINTSUGI – שימוש בזהב נוזלי כדי לחבר את השברים או למלא את החלל שנוצר ביניהם, לקבל את הסדקים וחוסר השלמות באהבה. ה״תיקון״ יוצר סוג חדש של יופי.

העבודה

ניסחתי מגדיר צמחים משלי תוך כדי שיטוט בנופי הארץ. אני חורטת זיכרונות של טבע הנחרטים בי, מתרגמת תחושות של מגע ורגש. עולם הצמחים הצבעוני מתורגם לעושר של שחור ולבן המאפשר להתמקד במקום בצבע – בחקר הצורה והמבנה, להרגיש בכל קו או משיכת מכחול את הרוח הנושבת בצמחים, את התנועה המתמדת שבטבע.

במהלך זה מופקעים הצמחים מהגדרתם, מתוך מחשבה שהלא מוגדר מעניין ומאתגר יותר. במיצב נוצר מתח מבני בין צורת הגליל הגאומטרית לרישום והחריטה האקספרימנטלית. ליצירת העבודה היה הכרח להרחיק עד סין, להשתמש בטכנולוגיות שהתפתחו שם ממסורת הכדרות העתיקה במשך אלפי שנים המאפשרות היום להגיע לתוצאות חדשות.

תעבירו את זה הלאה

אני אוהבת במיוחד לראות את העבודות שלי משתלבות בבתים של אנשים והופכות חלק מחיי היום־יום שלהם. אדם הבוחר לחלוק את חייו עם הנופים שיצרתי – שמרגיש את הרוח שבהם – ממלא אותי אושר.

ולהציג בסין, זה חלום; בתרבות שהמסורת של עבודה בפורצלן היא אחד הנדבכים שלה. מכיוון שנקודות המבט של התרבויות שלנו כה שונות, המפגשים ביניהן מדוייקים. אם יבחרו להציג עבודות שלי – יהיה זה הישג גדול בעבורי.

פלוס אחד

את פלטות הפורצלן גיליתי בשהותי בסין. וואי, המעצב בסטודיו שבו עבדתי, יוצק משטחי פורצלן דקיקים ומשתמש בהם לשילוט בבתי מלון. עצרתי אותו מלחתוך את המשטחים והשתמשתי בהם כקנבס. היופי שבהן הוא העדינות והלובן, האפשרות להמשיך את משיכות המכחול מפלטה אחת לשנייה, וכן ההפתעה שנוצרת בשריפה. הפלטות השבריריות מתעקמות, מתעגלות ולעיתים נשברות. החיבורים שנוצרים ביניהן והתיקונים של השברים הופכים חלק מהעבודה.

x סגירה

הוסיפו תגובה

פורטפוליו באינסטגרם
עקבו אחרינו
Silence is Golden