כל מה שחשוב ויפה
Toi et Moi, Mediterranean Indigo. צילומים: ליאת מונין

מילאנו 2019 // Toi et Moi

טפט בצבעי מים במילאנו וגביעי גלידה מאוירים בארץ - קרן דוברוב וגילי פירסט יהודאי הפכו מחברות ילדות לסטודיו משותף עם פרויקטים בין־לאומיים

מי

Toi et moi (מצרפתית ׳׳את ואני׳׳), צוות של חברות ילדות, קרן דוברוב וגילי פירסט יהודאי. לאחר 20 שנות חברות האהבה לסטייל, אופנה ואסתטיקה הבשילו לכדי סטודיו אומן. אנחנו מאיירות ומעצבות וכמעט כל חומר מסקרן אותנו. מהמקום הזה הבנו שהדרך הטובה ביותר ליצור היא שיתופי פעולה, שבהם כל צד מביא את המומחיות והיכולות שלו ובשילוב כוחות יוצרים עולם חדש.
אתר / אינסטגרם

Toi et Moi, קרן דוברוב וגילי פירסט יהודאי

מה

בשבוע העיצוב הצגנו בחלל התצוגה של חברת טפטים הולנדית NLXL, את הטפט Mediterranean Indigo בעיצובנו, חלק מקולקציית Geometrics של החברה. הטפט אויר כולו ביד, בצבעי מים ורפידוגרף. אפשר לראות את הטקסטורה ואת העומק של צבעי המים, ולמרות הקווים הגיאומטריים כל חלק בטפט ייחודי ולא חזרתי.

לפני

היו לא מעט הכנות לקראת שבוע העיצוב, היינו צריכות לדייק את האיור, להוסיף עוד מקטעים כדי ליצור טפט ייחודי לאורך עשרה מטרים, לבחון גדלים. היה פינג פונג מול NLXL, עד שהגענו לתוצאה המדויקת.
החששות שלנו נבעו בעיקר מחוסר הידיעה כיצד יתקבלו צבעי המים על החומר החדש: מצד אחד רצינו ליצור משהו אישי ובטביעת האצבע שלנו, ומצד שני לקחנו סיכון לגבי היכולת של החומר לספוג את כל גווני האינדיגו ולצאת מדויקים ויפים.

• רוצה לקבל את הכתבות שלנו לתיבת המייל? הירשמו כאן לניוזלטר שלנו >>

אתגר נוסף שנתקלנו בו, מעצם הבחירה באיור ידני, הוא חיבור מקטעי הטפט – כל מקטע בגודל מטר על חצי מטר – לכדי פטרן שלם, כך שהקווים הידניים יתחברו בצורה מושלמת.

Toi et Moi, Mediterranean Indigo

 

צילום: Casper Van Dort

לקח לנו זמן לעכל את החוויה המטורפת הזו. הרחבנו את פלטת הצבעים הים תיכונית והיום אפשר לרכוש את הטפט שלנו בצבעים נוספים. ההתרגשות צפה שוב ושוב כשאנחנו מקבלות תמונות ממפיצים וקניינים מרחבי העולם

במילאנו

זו הפעם הראשונה שלנו בשבוע העיצוב של מילאנו, ולמרות שביקרנו בתערוכות עיצוב בעבר, מילאנו הפתיעה אותנו בגדול. ההכנות והחששות פינו מקום להתרגשות גדולה: את הרגע שבו עמדנו בכניסה לחלל של פלאצו Clerici לא נוכל לתאר. החלל יפהפה וזו היתה הפעם הראשונה שראינו את העיצוב.

חברת NLXL, בשיתוף Elle Decor, בחרו להציג את הקולקציה בצורה אמנותית ומרהיבה כמניפות ענק הפרוסות במרכז החלל. שם פגשנו את האנשים שעומדים מאחורי החברה הכשרונית הזו ואת המעצבים שנבחרו מרחבי לעולם והציגו איתנו את הקולקציה. התרגשנו מאוד לפגוש את האנשים מאחורי השמות הגדולים (אנשים שאנחנו עוקבות אחרי העשייה שלהם במשך שנים), לשבת ולדבר עם פאולה נבונה, פיט בון ודניאל רוזנסטרוך (מרסי פריז), ולשמוע את חוות דעתם ופרגון פנים אל פנים.

צילום: Casper Van Dort

חודשיים אחרי

לקח לנו זמן לעכל את החוויה המטורפת הזו. אבל שגרת החיים והעבודה חיכתה לנו וחזרנו בשמחה לעשייה המבורכת. הרחבנו את פלטת הצבעים הים תיכונית והיום אפשר לרכוש את הטפט שלנו בצבעים נוספים. ההתרגשות צפה שוב ושוב כשאנחנו מקבלות תמונות ממפיצים וקניינים מרחבי העולם ורואות את הטפט שלנו יוצא לו לטיולים מסביב לגלובוס.

בחודשים האחרונים אנחנו עובדות על קולקציה מאוירת ומרגשת בשיתוף בוטיק הנייר Yooletta, שאנחנו צופות שתצא לאור לקראת סוף השנה. בנוסף, פרויקט גביעי גלידה מאוירים, שיצרנו בשיתוף רשת וניליה, שיועד במקור למהדורה מוגבלת, הצליח מאוד ובעקבותיו עיצבנו בעבור הרשת את כוסות הגלידה הקבועות של החברה. יצרנו קשרים במהלך התערוכה ואנחנו תמיד מחפשות את הדבר הבא, סקרניות לראות מה ילד יום.

מילאנו 2019 >>> ברנוביץ + קרוננברג >>> גל בולקא ואורי שיפרין ענבי >>> דני מו >>> Toi et Moi >>> לורין באשא >>> עמליה שם טוב >>> קוצ׳יק אמיתי >>> שחר ליבנה >>> Wood N Carbon Crafts

צילום: Henri Smeets

*כוכבית מייצגת שדות חובה

פורטפוליו באינסטגרם

עקבו אחרינו
מעבר לתוכן מרכזי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + zמעבר לסגיר, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + x
Silence is Golden